| anonim_4396 a întrebat:

Am facut pentru a 2 oara sex in viata mea, prima oara nu prea mi-a placut, a 2 oara nu mi-a placut aproape deloc, exceptand partea cu sarutul si atingerile, aceea mi-a placut.
Dar cand am inceput sa i-o introduc, nu simteam mai nimic.
Sunt dezamagit... oare trebuie sa renunt sa ma mai masturbez? E posibil fiindca am incercat cu tipe mai mari ca mine cu 5-7 ani?
Care ar fi explicatia?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Faptul ca femeia aceea era uscata este vina ta, ca nu ai avut grija sa o exciti, ca atare nu s-a umezit.
Nu se incepe niciodata sexul pe "uscat", fiindca nu produce nimanui placere!
Invata sa ai rabdare si nu sarii pe femeie din prima, ca este vital ca fema sa fie umezita, ca penisul tau sa alunece usor si sa produca placere la amandoi.

24 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Posibile explicatii:
- ai un cuc prea subtire, care nu se atinge de peretii vaginului si nu simti nimic.
- sau de la prea multa masturbare, nu mai prezinti interes pentru sex vaginal.
Ai facut-o de 2 ori cu prostituate probabil, ceea ce este dezgustator si frustrant, fiindca acelea sunt platite cu ora sau minutul, iar dupa 5 minute de agitatie, te-au terminat.

De aceea recomand ca sexul sa-l faci cu fata/femeia iubita atunci cand ai sentimente pentru ea, fiindca atingerile sunt placute, te fac sa vibrezi, sa o doresti, sa o ai.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Serios? Ma faci sa te jignesc, am facut o cu 2 tipe dupa ce m-am vazut la date, si nu am subtire deloc din contra, tipa mi-a zis ca am ce trebuie, una din ele a zis ca o am prea mare pentru ea

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

O femeie nu-ti va spune niciodata ca ai puta mica sau ca-i prea subtire, dimpotriva, de jena vor spune ca-i "perfecta", ca-i mare pentru ele, dar dupa intalnirea aceea, vor dispare definitiv din viata ta.
Incearca sa judeci si singur, ca eu nu stiu ce ai tu in pantaloni si nu am nici o intentie sa te jignesti, asa cum ai facut-o tu, doar ti-am spus ce spun sexologii, care ar putea fi motivele pentru care nu simti placere, cand ai sex vaginal cu o femeie.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Tu chiar nu intelegi ca sunt oke din punctul asta de vedere, ma faci sa am o discutie penibila laughing
MI-au spus intre act sexual ca am ce trebuie si erau excitate, ca n-am stiut eu sa fac sex asta e alta poveste.
Si ba da, sigur nu le e frica sa-ti spuna asta, inseamna ca tu esti prea manierata si nu sti ca exista femei de genul.
Si ca sa stii si tu, nu au pplecat din viata mea, din contra au mai vrut sa o faca dar n-am mai vrut eu, pentru ca nu mi-a placut, ele nu faceau nimic iar ele voiau sa fac eu toata treaba

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Bine uite n-am mentionat, ca tipele erau uscate, la fel si la mine, era atat de uscat peinsul ca incepea sa ma doara cand o faceam.
Nu stiu e ceva ciudat, acum spun mai detaliat.
Nu intra pur si simplu, intr-un final dupa ce ne-am mai atins a intrat dar incepea sa ma doara daca era penetrare adanca.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Oke inteleg, mercii are sens ce spui.
Dar acum incep alt subiect, dar de ce functioneaza asa? adica eu sa excit femeia, eu sa am grija sa i-o trag bine, si ea ce atentie imi ofera?
Pentru ca ele voiau sa fie dominate si evident ca doresc si eu atentie, nu vreau ca si cum as face sex cu o papusa.
Crezi ca nu mi-a oferit atentie pentru ca voiau doar sex? adica practic nu ma iubeau sau ceva de genul? parca asa imi suna, astept un raspuns sincer.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Un raspuns sincer, voiam sa vad si parere de a ta *

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Fiindca femeia nu se excita vizual, cum se intampla la voi, barabtii. Noua nu ni se scoala nimic.
Vezi de aceea iti spun ca sexul este recomandats a fie facut cu o fata pentru care ai sentimente, fiindca atunci iti face placere sa o pupi, sa o atingi, sa-i produci placere care o excita nu doar pe ea, ci si pe tine. Totul face parte din pregatirea pentru actul sexual!
Dumnzeule, dar tu esti afon din toate punctele de vedere!
Cum ce-ti ofera femeia aia? Sex vaginal iti ofera, dar cum ea nu se excita singura, tu trebuie sa o faci, ti-am mai explicat asta, ca noua nu ni se scoala nimci la vederea unui organ sexual, doar la atingere, mangaiere samd.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Nu eu nu sunt afon, eu vreau sa faca si ea ceva, nu doar eu. e simplu.
Sunt sigur ca exista si femei care nu sunt submisive, trebuie doar sa caut.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai si ea te atinge, te saruta, te mangaie, in acelasi timp in care si tu ii faci acelasi lucru. Asta era un lucru evident si subinteles.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Si cred ca stiai asta ca sunt si barbati care le place sa li se ofere atentie prin dominare, si apropo. Si ce noi nu avem nevoie de preludiu? sigur ca da, ca sa fim excitati la maxim trebuie sa ne ''activeze'' e clar ca ai preconcepti mai vechi sau esti doar orgolioasa, scuze ca zic asta.
Da ne excitam vizual, dar asta nu inseamna ca daca o vad mi se scoala dintr-o data la maxim ca asa e programat creierul, si apropo multe vor pe intuneric laughing)) cel putin astea de care am dat.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

In fine, e clar ca avem pareri diferite, mercii oricum pentru sfaturii.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

O dumnezeule, nici nu ma mir cum de ai ajuns la varsta asta, cu doar 2 partide sexuale si acelea nereusite.
Incearca sa-ti schimbi gandirea, ca sa ai sanse la femei!

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Nu am 30 de ani desteapt-o, am 23.
termina cu chestii de genu asta, fiecare femeie e unica si gandeste diferit, am intalnit fete care gandesc ca mine, si nu se gandesc ca doar femeia trebuie pusa pe primul loc.
Eu nu vreau sa dau atentie? ba da, daca stiu ca primesc inapoi cu siguranta ca ofer ce mi se ofera, dar niciodata nu voi accepta sa fiu tratat ca o jucarie sexuala.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Adica serios, daca tipele au mai vrut sa o facem si imi spui tu repede ca ele fug de mine, Motivul e simplu, nu vreau astfel de femeie care doar sta intr-o pozitie si zice ''trage-mi-o''

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi pare rau sa-ti spun, dar ai o doza de aroganta si prostie cum rar am intalnit.
Un barbat cand vrea sex este lapte si miere si nu stie cum sa te atinga si sa te pupe, doar ca sa te excite si sa obtina sex cu tine. Evident ca excitarea si atingerile sunt reciproce, nu cum stai tu de lemn tanase si astepti sa fii satisfacut.
Mai ai cale lunga sa inveti a te comporta cu o femeie, ca sa obtii sex iar daca nu inveti acum, vei apela tot la manuta ta, sa te autosatisfaca.

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Calitatea unui act sexual depinde de multe. Ea să fie pregătită fiziologic, la animale se numește - în călduri-. De profunzimea relației, de experiența celor doi. Citește Kamasutra, o găsești în pdf online.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Faptul ca femeia aceea era uscata este vina ta, ca nu ai avut grija sa o exciti, ca atare nu s-a umezit.
Nu se incepe niciodata sexul pe "uscat", fiindca nu produce nimanui placere!
Invata sa ai rabdare si nu sarii pe femeie din prima, ca este vital ca fema sa fie umezita, ca penisul tau sa alunece usor si sa produca placere la amandoi.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă atunci când te masturbezi simți plăcere iar cu o femeie nu, înseamnă că ți-ai pervertit simțurile. Nu are legătură cu vârsta partenerei. Dacă renunți complet la masturbare și faci doar cu femei, îți vei reveni.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Are sens ce spui, da cam asa este, ma simt bine cand ma masturbez...

| mihai69 a răspuns:

A fost pe bani? Dacă da, nu-i de mirare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru Jassmina ( care m-a blocat)

Evident ca sunt capabil, trebuie doar sa gasesc femeia care imi place si ma va intelege.
Eu zic ca ai spus ce aveai de demonstrat, n-are sens sa mai continui, cred ca esti frustrata ca nu imi poti baga niste idei in cap laughing))
Iauzi la ea stie ea ce am eu in pantaloni, crede-ma ca sunt dotat si nu e treaba ta.
Este penibila ea, e pe ideea ca femeia trebuie pusa pe primul loc.

| NarcisIfrim a răspuns:

Cum a zis si Jasmina daca nu faci cu persoana iubita, normal ca nu simti mare lucru.
apoi zici ca una cu 5-7 ani mai mare, clar ca e trecuta prin viata, tu nimic..de asta ti se pare ca nu e nimic interesant

| ALEXXXL19 a răspuns:

Nu ma mai duc la femei usoare niciodata e larga rau si dai ca intr-o oala si plus chiar si ea a spus nu e la fel ca si cu persoana iubita

| #sexplicatii a răspuns:

Salut,

Experiențele sexuale nu sunt mereu ca în filmele porno, iar din cauză că nu cunoști unele lucruri, poți ajunge în situații urâte.

Podcastul #sexplicații se specializează în educație sexuală.

În ediția despre filmele porno am discutat cu Anne-Marie Chelariu despre problemele abuzului de materiale pornografice, de ce sexul în realitate nu e ca acel din filmele XXX. Anne-Marie ne-a spus despre experiența sa când a văzut prima dată un film porno și în ce circumstanțe, dar și cum a reacționat. Am vorbit și despre statisticile din România și Republica Moldova, cum filmele porno afectează percepția de sine, cine sunt cei mai activi utilizatori și de ce.

În episoadele podcastului vei descoperi mai multe lucruri despre primul sex, menstruație, pastile contraceptive, poluții nocturne, orgasme, filme porno, masturbare și alte subiecte despre educația sexuală.

Ne poți asculta:

Pe canalul de Youtube Sexplicații: https://www.youtube.com/channel/UCxLfJnlwaxdjO7QjN92F5sg

Pe Apple Podcasts:
https://podcasts.apple.com/......1497343891

Pe Google Podcasts:
https://podcasts.google.com/......N0L3Jzcw==

Pe Anchor:
https://anchor.fm/sexplicaii

Pe Spotify:
https://open.spotify.com/

Dar și pe Instagram:
https://www.instagram.com/sexplicatii/

De asemenea, ne poți contacta la adresa de mail: podcast.sexplicatii@gmail.com