| Andreea112234 a întrebat:

Am facut sex azi-noapte pentru prima oara fara prezervativ, exista riscul sa raman insarcinata?+ma doare vaginul

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca sexul de asta noapte a reprezentat sexul de dezvirginare si nu s-a folosit prezervativul ati facut o mare greseala deoarece lubrefiantul are rostul de a usura penetrarea, precum si rolul de a micsora foarte mult durerea. Nu ai specificat daca ejacularea s-a produs in vagin sau in exterior. De asemenea nu ai specificat in ce perioada ca ciclului menstrual esti in acest moment. Metoda coitului intrerupt se foloseste de cand lumea, insa barbatul trebuie sa aiba multa experienta/rutina, sa fie in stare/sa reuseasca sa-si coordoneze si controleze la perfectie ejacularea pentru a putea fi sigur ca nu va scapa niciodata nici cea mai mica cantitate de sperma in vaginul partenerei mai ales daca in cazul tau esti in perioada fertila.Din cele prezentate, nimeni nu este in stare sa-si dea seama cat de capabil a fost partenerul tau sa-si controleze ejacularea pentru a ne putea da macar cu parerea. Posibilitatea de a ramane sau nu insarcinata este la fel de mare, iar faptul ca te doare vaginul ar fi cel mai mic necaz la o adica.Multa sanatate si mult noroc.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, riscul este maxim pentru primul act sexual. Daca foloseai prezervativ durerea ar fi fost mult mai mica. Nu uita de prima consultatie ginecologica, obligatorie in prima luna de la inceperea vietii sexuale.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Da mai fetito, de ce fara prezervativ? Sa-i dai o palma baiatului! Sau mai bine sa-i spui peste cateva zile ca esti insarcinata, asta daca nu cumva chiar esti sad

| Emilian65 a răspuns:

Daca erai in perioada fertila si daca a ejaculat in tine este sigur ca ai ramas gravida.

| Oana92 a răspuns:

Da, exista riscul sa ramai insarcinata. De cele mai multe ori neglijenta are consecinte nefericite.

Răspuns utilizator avertizat
| Andreea112234 explică:

Ejacularea s-a produs in vagin sad

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Andreea112234):

Sexul s-a petrecut in perioada fertila? Daca DA atunci doar in acest caz ar fi cazul sa-ti faci probleme. Cand ai avut ultima menstruatie? cand ar urma sa fie urmatoarea? Ciclul tau menstrual este regulat sau neregulat? Doar stiind aceste date poti spera sa primesti/se poate da un raspuns catusi de cat corect.

| Andreea112234 explică:

Ciclul meu este neregulat si sedul s-a produs in perioada fertila sad