| Malin1024 a întrebat:

Am facut sex cu iubita mea (prima data si pentru mine si ea ) in ziua de marti, azi este sambata ora 00:30. Am facut sex protejat, si nu prea simteam nici eu nimic nici ea din cauza lipsei lubrifierii. Din aceatsa cauza s-a spart prezervativul si am scos imediat penisul. In vf acestuia era un lichid alb cu miros puternic de prezervativ ( niciun alt miros pe langa ). Nu am simtit nici macar putina excitare. Astazi iubita mea a avut un spotting roz ( dupa contact i-a curs extrem de putin sange ). Ce ar putea fi?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Lubrefierea la oamneii tineri se produce natural si normal fiind chiar abundenta cand fata este excitata, iar acest lucru se intampla numai dupa ce primeste un PRELUDIU bine facut de baiat, fiindca atunci se excita maxim si se umezeste.
Sexul facut fara preludiu este dureros si urat, chiar respingator, fiindca doare, ustura si nu poate produce nici o placere.

Asara, invata sa-i faci un preludiu fetei foarte bun, sa-i produci un orgasm clitoridian si vei vedea cat de placut, simplu si usor va merge sexul vaginal, pentru amandoi.

| Emilian65 a răspuns:

Ați avut dureri, usturimi și s-a rupt prezervativul în timpul actului sexual, acestea s-au întâmplat din cauza ca nu ati făcut un preludiu suficient ca să va lubrifianti natural. Nici plăcerile sexuale nu au fost pe măsură așteptărilor voastre. Altădată nu va mai grabiti sa faceți sex pana nu realizați o lubrifiere naturala. În felul acesta veți fi fericiți la finalul actului sexual.

| Madaxo97 a răspuns:

E de la dezvirginare acel spotting, unele fete sângerează la dezvirginare. Posibil să sângereze și la următoarele contacte, dacă nu s-a rupt himenul complet. De sarcină nu poate fi vorba. Pentru lubrifiere ori faceți un preludiu mai lung în care practicați și sexul oral unul altuia, ori folosiți lubrifiant de la magazin.