| anonim_4396 a întrebat:

Am facut sex cu iubitul meu a 2-a zi dupa ce s-a termimat ciclul menstrual si s-a rupt prezervativul dar el nu terminase. aveti idee, pot ramane insarcinata? multumesc

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, poti ramen insarcinata, desi in conditiile expuse riscul este foarte mic. Din pacate nu ne-ai spus a cata zi a ciclului menstrual erai ca sa putem aprecia daca era perioada fertila. Singurul criteriu de numarare a zilelor ciclului menstrual este prima zi de sangerare. Astfel, risc minim au zilele 1-5 si zilele 24-28, iar risc maxim zilele 12-18, considerand prima zi de sangerare drept ziua 1

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Poti! Foarte usor! Mai multa atentie si gentilete!

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Da, poţi rămâne însărcinată.

| scufitzaneagra a răspuns:

Riscul sa ramai insarcinata cand nu te protejezi exista mereu... din ceea ce ne spui tu exista un risc mic ...insa data viitoare daca se mai intampla ia pilula de dupa sa fii mai sigura. take care.bye

| oana_1897 a răspuns:

Da se poate intampla dar intr-un procent mai mic deoarece spermatozoizii sunt peste tot oricand! team pupat si aveti grija de acum

| y8yujfuyyfvuy a răspuns:

Da poti ramane...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Riscurile sunt foarte mici, chiar nule în situația în care nu a apucat să ejaculeze în vagin.
Nu este obligatoriu să rămâi însărcinată de la primul contact neprotejat.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca este a 2-a zi dupa menstruatie, exista sanse minime sa ramai insarcinata, asta daca luam in considerare varianta de protectie cu calendarul. Acum, conteaza si daca ai o menstruatie regulata, insa eu zic sa nu te stresezi prea tare happy

| kidina a răspuns:

Sunt sanse reduse sa ramai insarcinata daca s-a intamplat a 2-a zi dupa sangerare. Iti sugerez sa nu te stresezi happy