| negrutza_3075 a întrebat:

Am facut sex cu o zi inainte de ciclu si prietenului meu i s-a spart prezervativu a doua zi am luat pilula aceea de a doua zi oare raman gravida? si acum imi curge o chestie maronie din vagin care trebuia sa fie alb galbuie acum e putin alb galbui cu un rosiatic portocaiu oare sunt gravida?

3 răspunsuri:
| iuby a răspuns:

Culoarea aia e din cauza ciclului, nu trebuie sa te sperii din cauza asta! daca ai luat pilula linisteste-te si asteapta sa iti vina iar menstruatia, in caz ca iti intarzie fa-i un test de sarcina! dar nu cred ca e cazul...

| Alecsa11 a răspuns:

De la pilula de a doua zi trebuie sa iti curga niste lichid maroniu, asa zisul spotting, dupa vreo 5 zile asa. Oricum acele pastile cam deregleaza ciclul. Mai stai sa vezi cum decurg lucrurile, daca isi revine la normal acea sangerare, adica daca pare ca e menstruatia sau nu. Dupa vreo 2 saptamani asa daca inca esti nesigura fa un test de sarcina sa te lamuresti.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună.
Este normal ce se întâmplă. Bucură-te că nu te confrunţi cu alte efecte adverse mai grave.

Baftă!