| negrutza_3075 a întrebat:

Am facut sex cu o zi inainte de ciclu si prietenului meu i s-a spart prezervativu a doua zi am luat pilula aceea de a doua zi oare raman gravida? si acum imi curge o chestie maronie din vagin care trebuia sa fie alb galbuie acum e putin alb galbui cu un rosiatic portocaiu oare sunt gravida? imi este rau am frisoane vomit

6 răspunsuri:
| Alycaaaa a răspuns:

Eu cred ca aai putea fi insarcinata dar cel mai bine cred ca ar fi sa te duci la farmacie si sa faci cateva teste de sarcina si atunci vei avea certitudinea daca esti sau nu.

| Teodora20 a răspuns:

Buna! Fugi la medicul ginecolog. Si repede, deoarece semnele sunt cam evidente... Daca ai si pofta de mancare mai mare ca de obicei asta e grav... Sper ca te-am ajutat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bunahappy Primul lucru care trebuie sa-l faci e sa iti faci un test de sarcina dimineatsa.nu stiu daca ai fi. e totusi cu o zi inainte de ciclu.dar fa-ti testul si daca asa mai vorbimhappy daca vrei lasa prvhappy agdu` aaa si faptul ca ai frisoane poate fi si din cauza ca ai racit...:*

| RXN a răspuns:

Daca ai facut sex inainte de menstruatie, sansele erau extrem de mici, deci tu ai luat o bomba hormonala degeaba.Trebuia sa ti-o recomande medicul, nu sa o iei dupa ureche.Trebuia sa citesti macar prospectul.De la pilula respectiva poti sa ai stari de voma,de ameteala,sangerari intermenstruale,dereglari ale menstruatiei, etc. Sfatul meu e sa mergi la medic daca pana maine nu-ti revii. Oricum, insarcinata nu ai cum sa fii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i prietenului tau sa nu mai foloseasca prezervative second hand. Sau, o fi atat de dotat incat face pana de cate ori pune saua pe tine?

| BuBu_3625 a răspuns:

Da,da asa i s-a intamplat unei prietene Laura si acum este insarcinata si nu poate sa faca avort!winking