| negrutza_3075 a întrebat:

Am facut sex cu o zi inainte de ciclu si prietenului meu i s-a spart prezervativu a doua zi am luat pilula aceea de a doua zi oare raman gravida? si acum imi curge o chestie maronie din vagin care trebuia sa fie alb galbuie acum e putin alb galbui cu un rosiatic portocaiu oare sunt gravida? imi este rau am frisoane vomit. acum dupa 5 6 zile secretia vaginala este normala alb galbuie doar ca inca ma simt rau o fi de la pastile sai vreo sarcina

5 răspunsuri:
| Robert a răspuns:

Daca a fost inainte cu o zi nu are nici-o treaba cu insarcinatul.

| alexutza003 a răspuns:

Poate sa fie si din cauza pilulei gandeste ca pilula aia nu este recomandat sa o iei mai mult de 2 ori pe an deoarece iti deregleaza foarte mult corpul deci probabil a fost din cauza pilulei

| Apy_1280 a răspuns:

Salut.
Da,ai luat pilula,e bine.
Dar incearca sa faci si un test de sarcina, niciodata nu se stie.
Dupa testul de sarcina, totul va fi bine si te vei simti relaxata.happy.
Noroc si ai grija de tine.

| lalala0001 a răspuns:

Stai linistita! daca ai luat pastila de a doua zi in primele 12 ore de la contactul sexual, e oke...ai luat escapelle sau postinor?

| RXN a răspuns:

Cu o zi inainte de menstruatie, aproape imposibil sa ramai insarcinata, sansele erau minuscule.Ai luat, deci, degeaba pastila si ti-ai dereglat si menstruatia.Nu ai ramas insarcinata in niciun caz,ti-e rau de la pilula, intrucat contine o cantitate enorma de hormoni si tu fiind in perioada menstruatiei deja aveai corpul plin de hormoni, deci e logic sa-ti fie rau.Informeaza-te bine inainte sa mai faci o prostie de genul asta.Riscul cel mai mare de a ramane insarcinata e in jurul zilei a 14-a a ciclului, iar cu aproximativ 5 zile inainte de menstrutie si in timpul acestea riscurile sunt minime. Aveti grija cum folositi prezervativul ala, nu se rup la presiuni mari cand sunt testate, deci le folositi gresit.