| negrutza_3075 a întrebat:

Am facut sex cu o zi inainte de ciclu si prietenului meu i sa spart prezervativu a doua zi am luat pilula aceea de a doua zi oare raman gravida?

Răspuns Câştigător
| Siimooona a răspuns:

Daca ai luat pastila de a doua zi, nu. Oricum nu erai la ovulatie cu o zi inainte de ciclu.

9 răspunsuri:
| negrutza_3075 explică:

Am 14 ani si nu prea am ciclu regulat

| negrutza_3075 explică:

Dar azi trebuia sa-mi vina si nu mie venit toata ziua am luat pastila acum la 8 seara

| cosminnnellu a răspuns:

Nu ramai stai linistita,dar e posibil sa te simti un pic rau de la ea sa nu te speri,poti avea greturi, te poate durea burta, sanii, dar vor disparea in scurt timp

| Mykidutza a răspuns:

Nu ramai.dar ciclul nu iti va mai venii regulat o luna. daca iti vine de 2 ori intr-o luna nu te speria, va reveni la normal

| gigiro a răspuns:

La 14 ani, ai inceput cu relatiile sexuale si habar nu ai cand poti ramane gravida! Vai de tine! In loc sa-ti vezi de treaba ta, acum stai cu pastilele dupa tine si cu mii de probleme in cap!

| Andrulica a răspuns:

Nu cred ca sunt sanse sa ramai gravida! love struck

| paynehunter a răspuns:

Presupun ca prietenul tau e mai mare ca tine cu cel putin 2-3 ani, ca la 14 ani nici nu ai **** sa ****

| OnlyMilkandHoney a răspuns:

Nu cred deoarece ai luat acea pastila.
Alta data ia prezervative Durex sau anticonceptionale si spune-i partenerului tau macar sa incerce sa nu isi mai dea drumul in tine.
Nu, nu esti gravida.
Succes mai departe.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cum puii mei vi se sparge voua prezervativul mai, cand alea sunt testate si la de 10 ori mai mare presiunea?! Sau le fisurati voi, ca nu stiti sa le desfaceti corespunzator sau aveti unghii mari, sau va dati Gatsby la vrajeala!

Daca ai luat pilula in timp util, nu ar trebui sa ai probleme, cu exceptia unor efecte secundare neplacute, daca nu le-ai luat recomandat de medic!