| Tiberiu764 a întrebat:

Am facut sex cu prezervativ cu iubita mea, dar nu i-a mai venit ciclul de vreo 20 de zile, protejat a fost de fiecare data, ii este frica de o sarcina, si este foarte stresată, are chist pe ovar, poate influența si asta întârzierea ciclului? Si in ultima perioada a fost foarte stresată cu famila etc…dau funda

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Iubita poate face un test de sarcina, desi nu cred ca e vorba de asa ceva.Iar intarzierea menstruatiei poate fi de la multi factori. Daca nu apare 1 luna sau mai mult, e destul de normal.Dar daca menstruatia sare 2-3 luni, atunci trebuie un control la medic, neaparat.

| Fatamuntilor a răspuns:

E timpul sa faca un test de sarcina, pentru a inlatura orice suspiciune in privinta unei sarcini, desi zici ca o fost protejat, se pot intampla,, accidente''
dar si sunt motive pentru care mentruatia poate intarzia, mai bine sa mearga la medic.

| AliGab a răspuns:

Dar de teste de sarcina ati auzit? Este 20 de lei unul in farmacie si va poate raspunde mult mai exact decat noi

regis
| regis a răspuns:

Un test de sarcina este edificator. Si mare grija, uneori nu e suficient sa te protejezi tu...