| rrrrrrrrrr a întrebat:

Am facut sex cu prietena mea pentru prima oara si nu am folosit prezervativu la dezvirginare ei..., Si cum sa inimerit ca iei trebuia sai vina chiar pe 21 si noi am facut-o in ziua aia dar iei nu ii venise inainte sa ne apucam de treaba. Iei nu-i vine regulat niciodata., Nu ia curs sange acolo langa mine la dezvirginare., A ajuns acasa si ia curs o picicatura de sange. a vazut pe servetzel., Ce sanse e sa ramana gravida chiar daca nu mi-am dat drumu in ea. cu posibilitatea "lacrimi cu spermatozoizi cum le spuneti voi", Cu testele cum se procedeaze, pilulele etc.

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Riscul este mic, dar avand menstruatia neregulata nu este deloc de neglijat. Pilule, numai dupa consult la ginecolog. Test de sarcina, la 21 de zile de la contactul sexual. Presupun ca analizele vi le-ati facut (HIV, hepatite, HPV).

Abh
| Abh a răspuns:

De ce va jucati voi de-a mama si de-a tata daca habar nu aveti de contraceptie? Poate sa ramana insarcinata avand in vedere ca are ciclul neregulat. Mergeti la un ginecolog sa ii indice un mijloc de contraceptie, nu va jucati cu viata unor fiinte nevinovate.

| catthshshshs a răspuns:

Test de sarcina dupa minim 21 de zile de la contact si pe viitor doar cu prezervativ.

| Andreia1 a răspuns:

Pai nu cred ca poate fi insarcinatabig grin. dar ca sa fie mai linistita sa faca un test de sarcina

| •ღ♥→MaDuTzA←♥ღ a răspuns:

Daca nici nu cunoasteti mai nimic despre acest lucru, dc ati fact`o? este posibil sa fie insarcinata. cel mai bine e sa faca un test de sarcina!

| manna a răspuns:

ANONIMtongueostinor este pastila de a 2-a zi dar o sa-i deregleze tot organismul nu doar ciclul, testul il poate face dupa 21 de zile, --------------------

NU SE POATE PASTILA! DACA NU ARE RECOMANDATA DE LA DOCTOR, LA VIRSTA EI POATE PRODUCE STERILITATE, DECI nu se poate prostinor!, iar in rest stai calm, mai ales dupa explicatiile tale sunt sigura ca nu e nimic, e un joc hormonal, felicitari pentru eveniment, chiar daca sa fiu sincera...v-ati cam grabit... bravo ca intrebi si esti atent cu ea! respect pentru grija pe care o porti, insa pe viitor fii atent si la contraceptie, ea fiind ink mica nu cred ca poate lua pastile, e prea devreme, asa ca v-as recomanda in timpul actului in primul rind pentru ca ea e la inbceput sa iei ceva gel LUBRIFIANT in farmacie, dar fii atent sa nu fie cu miros sau gust, simplu! apoi sunt supozitorii vaginale de la pharmatex, care se introduc cu 5 min inainte de actul sexual, si chiar de faceti fara prezervativ, si scoti la final, este eliminat total probabilitatea insarcinarii de la "preejaculare"! fiti bazati pe logica si veti vedea ca actul v-a deveni mai placut, sigur si unic! bafta! ah da! si testul arata deja dupa 7 zile de la actul sexual! totusi trebuie repetat la 2 saptamini!

| EUUUUUUUUUUUUUUUUU a răspuns:

Hai sa iti dau cel mai bun raspuns si nu te lua dupa altiii sansele sunt O!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Postinor este pastila de a 2-a zi dar o sa-i deregleze tot organismul nu doar ciclul, testul il poate face dupa 21 de zile, nu-i scump si pe prospect gasesti toate instructiunile. Eu nu cred ca e insarcinata daca este inainte de ciclu pentru ca logic ar fi 3 zile inainte si 3 dupa menstruatie, riscul este foarte scazut, BAFTA

| rrrrrrrrrr explică:

Pai nu a trecut decat 24 h de atunci...

| rrrrrrrrrr explică:

1. Daca iei nu-i vine regulat poate ca luna asta sa nu-i vine deloc?
2. Daca ia curs sange cand a ajuns acasa " e de la himen"?
3. Si prima oara o faci cu caciulitza... cred ca e destul de jenant.
4. Si nu e foarte sigur ca eu sa imi curga acea picatura"lacrimi de spermatozoizi" pentru ca nu puteam sa ma misc fata-spate happy ca murea de durere. si nu cred ca am stat mai mult de 1-2 minute cu... in ea.
5. Daca nu-ti vine regulat... poate fi cauza cea mai posibila, si e de retinut ca are 16 ani.
6. Cand ramai mai repede insarcinata cand esti mai mica sau mai mare?

Multumesc.