| Randy45 a întrebat:

Am facut sex cu prima fata eu fiind gay am vrut sa incerc sa fac macar o data dragoste cu o fata dupa ce am terminat m-au luat niste senzati de vomă,dureri de cap, amețeli
Oare de la ce o fi fost? Asta sa întam-plat aseara.

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Mergand pe ideea ta, explica-mi si mie, daca tu crezi ca sexualitatea si instinctele sexuale se "aleg" sau "dobandesc in urma unor experiente", de unde dezechilibrele existente la pedofili, zoofili, neecrofili, gerontofili etc.
Stiu ca homosexualitatea si cele spuse de mine nu au acelasi impact si reprezinta doua lucruri vazute diferit de societate DAR toate au in comun faptul ca se dezvolta de la DEZECHILIBRE psihice si hormonale si au in comun si faptul ca sunt IREVERSIBILE.
Cei de care spui tu, ca au suferit vreo trauma, la ei e o problema de natura psihiologica, ceva ce creierul lor au interpretat intr-un mod eronat la un moment dat si pot CREDE ca sunt gay si mai pot crede si ca asta e cauza. Dar e fals. Cine e gay cu adevarat e asa de cand se naste si pana moare. Se aplica si pentru cele enumerate de mine mai sus.

19 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Trebuia să faceți anal, cu asta ești obișnuit.
Ups.

| minrest a răspuns:

Omul percepe o schimbare psihica majora care ar putea avea loc in viitorul apropiat ca fiind ceva foarte rau pentru el, de regula chiar ca si cum ar muri psihic. Iar in cazul tau, tu te temi ca nu vei mai fi gay, pentru tine sa devii straight ar fi o schimbare prea mare ca sa te regasesti in ''noua'' persoana. Dar de ce nu se regaseste temerea asta la nivel constient? Pentru ca nu ar avea rost sa aduci la nivel constient o temere irationala. Asa ca ramane la nivel subconstient, si iti provoaca stari de rau (simptome psihosomatice), ca sa te determine sa nu mai ai relatii intime cu sexul opus. Doar vezi si tu ca simptomele nu au cum sa provina de la sex. Eu zic sa faci cum e mai bine pentru tine. Daca poti sa devii hetero la loc, ai avea foarte mult de castigat. Homo duc o viata punctata de scandaluri intre parteneri si suferinte sentimentale, fara o familie completa, plina de probleme psihice. Salut.

| Oana92 a răspuns (pentru minrest):

Nu ''poti sa devii hetero la loc''! Daca esti homosexual asa ramai, orice ai face si oricat de mult te-ai minti ca iti place femeia si nu barbatul! Cei care urla sus si tare ca au fost gay si acum sint hetero fie nu au fost niciodata gay, fie mint! Orientarile sexuale nu pot fi schimbate, cel mult incerci sa te adaptezi (a si citi te prefaci) si in timp ce i-o tragi unei femei te gandesti ca esti cu un barbat. Iar asta nu te face hetero, te face ipocrit.

''Homo duc o viata punctata de scandaluri intre parteneri si suferinte sentimentale'' laughing Si la hetero cum e? Majoritatea cuplurilor hetero duc o viata de basm, fara probleme/divorturi/violenta, nu?

| minrest a răspuns (pentru Oana92):

Astea sunt dogme ale ideologiei corecte politic, ale noii tolerante. Sigur ca daca homosexualitatea nu ar fi innascuta si daca relatiile homosexuale nu ar la fel cu celelalte nu s-ar verifica teoria potrivit careia toate religiile, culturile si orientarile sexuale sunt egale. Dar daca cunosti cazuri concrete suficient de multe, panorama se schimba. Deasemeni, nu strica ca omul sa ajunga sa inteleaga cum functioneaza ideologiile, ca sa nu mai fie atat de usor de manipulat. Homosexualii au avut un episod homosexual in copilarie, si prin fenomenul de imprimare, specific sexualitatii umane, excitatia sexuala s-a legat in mintea lor de elemente ale episodului trait. Trebuie tratati la fel ca toti ceilalti oameni, dar daca pot reveni la sexualitatea normala au foarte mult de castigat. Unde scrie ca hetero trebuie sa duca o viata de basm. Fapt e ca nu traim intr-un scandal si o suferinta sentimentala permanente, ca homosexualii.

| Oana92 a răspuns (pentru minrest):

Explicația ta cu privire la apariția homosexualității nu este general valabila, exista multe alte explicatii pentru asta. Si nu se poate vindeca, iti repet, este imposibil sa fii gay si sa devii hetero, cel mult poti sa fii bisexual, dar asta NU inseamna ca nu mai esti atras de persoane de acelasi sex. Esti gay, nu alegi sa fii gay, deci nu poti alege sa nu mai fi gay!

Iar chestia asta ca homosexualii traiesc intr-o suferinta sentimentală permanenta si noi nu, e falsa. In tarile in care oamenii sunt deschisi la minte homosexualii traiesc linistiti si fericiti si nu le tine nimeni socoteala. La fel cum exista tari in care cuplurile hetero traiesc intr-o permanenta suferinta pentru ca au fost obligate sa traiasca impreuna si ei nu isi doresc asta.

| minrest a răspuns (pentru Oana92):

Apreciez ca mi-ai repetat, stiu ca ai facut-o ca sa inteleg mai bine situatia, dar sa stii ca repetarea unei afirmatii nu o intareste in nici un fel. E usor sa sfatuiesti un om sa se impace cu gandul ca e gay, doar ca sa se conformeze ideologiei dominante, ca doar toata suferinta o trage el, nu tu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Oana92):

Ba poate avea loc si o conversie/adaptare. Asta cu e imposibil sa fii gay si sa devii straight de unde o stii tu? Crezi ca maine nu poti deveni tu lesbiana? Probabil ca n-ai sansa asta! Nu e obligatoriu sa te nasti cu o orientare sexuala si sa mori cu ea. Nu generaliza particularizarea a doar ceea ce crezi tu.

| Oana92 a răspuns (pentru anonim_4396):

Serios? Si toti cei care au incercat sa vindece de-a lungul anilor homosexualitatea si nu au reusit au fost tot niste idioti, nu?

| Oana92 a răspuns (pentru minrest):

Nu trebuie sa se conformeze ideologiei dominante, trebuie sa se conformeze nevoilor si dorintelor sale! Atata timp cat se accepta asa cum e nu va suferi. Nu va avea sentimente de vinovatie si nu se va simti lezat de comentariile unor incuiati (care daca nu te judeca pentru ca esti gay, te judeca pentru ca ai parul lung/tatuaj verde/5 kg in plus/etc). Asta inseamna sa te impaci cu tine in adevaratul sens al cuvantului: sa te manifesti cum simti nevoie si sa nu te simti vinovat pentru asta! Iar faptul ca exista oameni care ii spun ca trebuie sa se forteze pentru a fi hetero pentru ca asa nu va mai suferi nu fac decat sa accentueze sentimentele de vinovatie si ideea de „neadecvat„ sau „anormal„.

Pana una alta, baiatul asta sufera ca a facut sex cu o fata, pana acum nu s-a plans ca i-a fost rau dupa o partida de sex cu un baiatwinking

| minrest a răspuns (pentru Oana92):

Citeam un sondaj facut in UK, unul din multe pe tema sexualitatii. Dintre barbatii care raspund, 1, 6% se considera gay. Cifrele obisnuite. Iar cei ce declara ca au avut relatii sexuale cu alti barbati sunt de cateva ori mai multi. Oamenii au tendinta sa se priveasca cum sunt priviti de societate, daca pe toti cei ce au avut o experienta cu persoane de acelasi sex, sau numai atractie, ii convingem ca sunt gay, le facem un mare rau, iar pe noi ceilalti nu ne costa nimica. Uita-te la intrebarile lui sa vezi ce fericit il face orientarea sexuala.

| minrest a răspuns (pentru sofisis):

In treacat fie spus, eu nu am sustinut ce imi atribui tu. Dar sa trecem la ce mi-ai cerut. Omul este la baza un pervers polimorf (reiau formularea lui Freud nu din lipsa de imaginatie, ci pentru ca mi se pare foarte adecvata). Viata ii scoate omului in cale diferite ocazii care favorizeaza anumite perversiuni, dar, cum ai spus si tu, e nevoie si de un psihic labil. De exemplu, homosexualitatea, ca femeie banuiesc ca stii ca pentru a te culca cu o femeie, fie ea si usoara, ai nevoie de anumite abilitati sociale. Si ca sa te culci cu un barbat homosexual de ce ai nevoie? De nimic, face el toti pasii, ei se dau la toti barbatii care spera ei ca nu ii vor bate. Ca tanar, te poate tenta, in lipsa de altceva. Daca are loc procesul de fixare, devii gay, daca nu, norocul tau. Din cand in cand apare cate un scandal de pedofilie, si ce iese de regula la iveala? Ca faptasul a fost abuzat de un adult cand era copil. Sigur, multi sunt abuzati si nu devin pedofili. Nu au labilitatea psihica necesara si nu are loc procesul de fixare. La fel zoofilia, e extrem de raspandita in culturile popoarelor pastorale. In Iran, juristii se ocupa si acum cu distinctiile care trebuie facute in cazurile de zoofilie, desi practica e extrem de rara. E o preocupare impusa de traditie, de cand erau un popor pastoral. Animalele sunt la indemana, nu zic nu, nu vorbesc, si daca ai practicat un timp si are loc procesul de fixare, ala esti. O zi buna.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Oana92):

Cine a zis ceva de vindecare? In primul rand ca nici macar nu e boala. Ia mai studiaza problema si nu mai face pe atotstiutoarea daca vrei sa vezi cine arata ca un idiot. Orientarea sexuala e destul de flexibila la majoritatea oamenilor. In cea mai mare parte depinde de sansa si factori de mediu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Nu au toate in comun dezechilibre, ci mai degraba mintile dezechilibrate ale celor care incearca sa inteleaga sexualitatea umana. Mai studiaza si tu problema, ca si Oana92, credeti ca ati ajuns la un punct in care aveti impresia ca ati inteles cum stau treburile. Realitatea este insa ca oamenii sunt mai diversi decat aveti voi impresia. In locul tau nu as apasa pe Caps Lock asa usor.

| Randy45 explică (pentru sofisis):

Mersi pentru raspuns

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing) Ba sunt sigura ca am atins un nivel de cunostinte destul de mare incat pot sa spun sigur ca sunt dezechilibre, in nici un caz lucruri influentate de mediu sau de mai stiu eu ce factori externi.
Diversitatea sexuala ...nu imi spune mie despre ea. Te asigur ca conceptia si cunostintele mele personale in materie te depasesc drastic.
Instinctele sexuale sunt ceva ce pleaca din dezechilibre si nu se pot tine in frau sau nega la nesfarsit. Te poti preface o perioada de timp dar pana la urma, natura ta hormonala isi va cere drepturile.

| sofisis a răspuns (pentru minrest):

Mergand pe ideea ta, explica-mi si mie, daca tu crezi ca sexualitatea si instinctele sexuale se "aleg" sau "dobandesc in urma unor experiente", de unde dezechilibrele existente la pedofili, zoofili, neecrofili, gerontofili etc.
Stiu ca homosexualitatea si cele spuse de mine nu au acelasi impact si reprezinta doua lucruri vazute diferit de societate DAR toate au in comun faptul ca se dezvolta de la DEZECHILIBRE psihice si hormonale si au in comun si faptul ca sunt IREVERSIBILE.
Cei de care spui tu, ca au suferit vreo trauma, la ei e o problema de natura psihiologica, ceva ce creierul lor au interpretat intr-un mod eronat la un moment dat si pot CREDE ca sunt gay si mai pot crede si ca asta e cauza. Dar e fals. Cine e gay cu adevarat e asa de cand se naste si pana moare. Se aplica si pentru cele enumerate de mine mai sus.

| Oana92 a răspuns:

Probabil pentru ca ai fost foarte stresat de chestia asta, presiunea a fost mare. Ce ai vrut de fapt? Sa te convingi ca esti gay? Sa incerci sa devii hetero? Asta nu se poate!

| pufulescu a răspuns:

Eu zic ca e de la alcool senzatia aia de rau!
Altcumva decat cu ajutorul bauturii nu imi explic cum ar putea un / o gay sa faca sex cu cineva de sex opus. Ori esti gay ori nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai facut sex cu prima fata? Dar de ce nu cu a doua? Sau cu vecina ei?
Si, intrebarea intrebatoare: ea stia ca ai fi gay? Ea era fata sau baiat cu peruca si tu erai manga deja?

| Tavitza123 a răspuns:

Data viitoare incercati invers, ii pui un strap-on si... Voila!