| anna_8461 a întrebat:

Am facut sex de 2 ori pe zi... oare mi se poate int ceva?
voi ce ziceti?

rasp urgent!cryingsadsadsad

:*:*:*

17 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

O sa faci gemeni.crying

| Malvina24 a răspuns:

Nu se poate intampla nimic rau atata timp cat o faci protejat si cu ''cap''(responsabila-gandindu-te si la consecinte) Daca te gandesti si la tine, la urmari nu-i nimic, poti sa o faci si de 20 de ori pe zi-nimeni nu spune ca ai voie numai de un anumit numar de ori pe zi!

| Elena1234456 a răspuns:

Daca te-ai protejat nu are ce sa ti se intample.

| cossmy a răspuns:

Nu ti se poate intampla nimic, mai ales daca ai facut'o protejat. Dar nu crezi ca devii nimfomana?hee hee

| madagascar a răspuns:

Nu ai ce sa patesti, daca te-ai protejat foarte bine

| GdX a răspuns:

Daca ai facut-o o singura data nu e problema dar daca continui sa faci zilnic de 2 ori apar destule complicatii. Incapacitatea de a avea copii si probleme de concentrare, nevorzitate.

| Unique a răspuns:

DOCTORII RECOMANDA: SEX IN FIECARE ZI
Repetitia este mama invataturii, asta un descoperit si doctorii insa pe cai mai stiintifice.
Concluzia lor este: unii barbati ar trebui sa faca sex in fiecare zi pentru a mari sansele de a-si lasa partenera insarcinata.
Multe cupluri care s-au confruntat cu probleme legate de fertilitate stiu ca trebuie sa se abtina de la sex pentru cateva zile pentru a creste numarul de spermatozoizi inainte de a incerca sa conceapa un copil.
Universitatea din Sydney sustine insa ca aceasta intarziere ar insemna o calitate mai slaba a spermei. Cercetatorii australieni au facut un test pe 42 barbati cu o sperma anormala. Dupa 3 zile de abstinenta in cazul a 37 de barbati dn cei 43 nu li se schimbasera in bine calitatea spermei.
Desi in cazul abstinentei creste numarul de spermatozoizi, se pierde calitatea in schimbul cantitatii, este de parere dr. Allan Pacey de la Societatea britanica de fertilitate. La un regim zilnic de sex se reduc alterarile ADN-ului, iar o scadere a deteriorarii de la 30% la 20% ajuta mult fertilitatea.
"Imi aduc aminte de un cuplu in care femeia il lasa pe barbat sa ejaculeze doar cand ea era in perioda fertila, si bietul om rezista aproape o luna uneori."
Daca un cuplu este la inceput, o pauza de 2-3 zile este recomandabila, insa un barbat cu ADN-ul alterat si un numar suficient de spermatozoizi ar trebui sa ncerce mai des.

| Unique a răspuns:

Ce poti face?

1. Fii realist. Daca nu esti la inceputul relatiei, cand sar scantei din toate partile, ai putea fi mai indulgent in contextul in care partenera ta acuza 'simptomele' lipsei chefului... Acest lucru se poate intampla din 'n' motive. Acorda-i timp si nu face presiuni, mai cu seama daca, de exemplu, amandoi aveti un job care va solicita destul de mult timp. E posibil ca la sfarsitul unei zile pline la serviciu, ea sa reactioneze in doua moduri: vrea sa faceti sex, pentru ca astfel isi poate detensiona organismul; nu vrea sa auda de sex, pentru ca nu se simte in stare nici sa se hraneasca singura.

2. Inainte de a accepta refuzul ei, ai putea sa pui intreabarea enervanta 'de ce' si sa speri ca nu-si va da ochii peste cap pentru ca i-ai cerut sa faca un efort in plus, de a pune cap la cap cateva argumente valide. Daca intr-adevar le are, nu ar trebui sa faca mare caz din faptul ca esti curios sa le afli. Pana la urma, vrei doar sa te asiguri ca daca tot o doare capul, o doare pe bune!

3. Nu incerca sa arunci vina pe ea sau sa ii induci stari de disconfort prin tonul pe care il adopti in cazul in care refuza sa faceti sex. Comunicati si incearca-ti norocul altfel: stai langa ea, vorbeste-i, intreab-o cum a fost ziua, cere-i sa-ti faca masaj si intoarce-i gestul... Poate fi obositor pentru tine, dar este mai bine asa decat sa va certati.

4. Daca atitudinea ei devine un obicei, asigura-te ca nu are probleme de sanatate despre care se teme sa-ti vorbeasca. Nu neglija gesturile ei si incearca sa citesti printre randuri. In cazul in care exista probleme de functionare a organismului, treceti impreuna peste ele prin tratament avizat.

5. Daca stii ca este influentabila, nu incerca sa o convingi sa faca lucruri pe care initial le refuza. Chiar daca accepta sa-ti faca pe plac, e posibil ca experienta sa fie neplacuta pentru ea. In cel mai rau caz, e posibil sa faca ceea ce tu cu siguranta nu vrei: sa mimeze orgasmul. In consecinta, gaseste cea mai buna cale pentru a-ti exprima punctul de vedere.

| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

Nu are ce sa ti se intample stai linistita. Sunt altii care o fac de mai multe ori. Deci de 2 ori pe zi nu e nimic iesit din comun si nici exagerat.Stai linistita:*

| LovelyMan a răspuns:

Poti face si de 5 ori pe zi. Daca nu au aparut oboseala, dureri sau iritatii, nu e nicio problema.
Go ahead!

| iverson a răspuns:

Da... sa dormi mai bine la noapte happy

| CiRiNeL a răspuns:

Asta ar trebui sa fie doar incalzirea...

| dulciana a răspuns:

Nu se poate intimpla nimic...fii sigura...

| cris10flori a răspuns:

Calmeazate nu ti se va intampla nimic! daca ati facut-o protejathappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se intampla nimic...eu fac de luni pana vineri de peste 10 oriwinkingsi da dormi foarte bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Laudaroasa mica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti pati nimic nu-ti fa griji numa sa te simti tu bine