| Mercedes24 a întrebat:

Am facut sex eu cu iubita ieri si de ieri o doare burta si cand pune mana pe burta cv împinge înăuntru
Ma puteți ajuta

9 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Doamne cata paranoia si cat de dezinformati sunteti. Copilul misca in burta dupa saptamana 16. Deci dupa 4 luni de sarcina!
Ce-o impunge-o pe ea acolo nu stiu. E cam dilie prietena ta.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu este sarcina doar dureri ca poate ine menstruatia.

| HazelEyes77 a răspuns:

Durerea de burta si senzatia asta de impingere pe care o resimte nu are legatura cu sarcina -asta e paranoia pura sa te gandesti la asa ceva ca doar copilul nu se dezvolta peste noapte ca sa impinga. Daca ar fi intr adevar asa simptomele ar aparea undeva dupa 5-6 saptamani nu a doua zi. Si numai daca ati intretinut relatii intime in perioada fertila. Durerile abdominale au alta cauza.

| Pool77 a răspuns:

Da, spune-i sa se calmeze si sa-si scoata paranoia din cap.
Nu este vorba de o sarcina, deoarece semnele unei sarcini apar dupa 4-5 saptamani de la act.

Mai ales daca actul a fost protejat pana la finalizare.

| Mercedes24 explică (pentru Pool77):

Nu a fost protejat

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Mercedes24):

Si ce daca sexul a fost neprotejat? Aveti macar chiar si cea mai mica idee (fiindca informatia va lipseste complet/total), in ce conditii sau situatii se poate forma o sarcina? Trebuie sa stiti ca nici dupa trecerea a 2 saptamani dela sex, NU pot sa apara noci un fel de ''simptome de sarcina'' iar voi va panicati a 2-a zi dupa sex? O sarcina se poate forma NUMAI/DOAR daca sexul este intretinut in zilele PERIOADEI FERTILE si de asemenea NUMAI/DOAR daca a ajuns sperma IN VAGIN in mod sigur. In acest moment este absolut IMPOSIBIL sa apara vreo simptoma de sarcina. Paranoia din capul iubitei tale este cea care ii provoaca acea ''senzatie''... inchipuita. Multa sanatate!

| Victoria18 a răspuns:

Nu are cum sa ramana gravida atat de repede.

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Are boala copiilor

| Ether a răspuns:

Aveti copil cu siguranta! Crede-ma, ce simte ea e un bebe care se formeaza in burtica, stiu din experienta proprie. E unul maro si mare pe care il poate elimina daca ii dai sa bea 2-3 laxative! Bafta!