| anonim_4396 a întrebat:

Am facut sex neprotejat cu o fata acum 5 luni! daca ar fi avut vreo boala pana acuma trebuie sa observ adica nu am avut febrea, greata, sau alte chesti de astea plus ca nu s-a schimbat nimic, bine in afara de o tuse bine eram racit din inainte si ganglioni umflati. doar ca stau cu gandu ca daca ar fi avut, daca ar fi fost... de asta va inteb pe voi si sper sa primesc un raspuns cat mai repede

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca avea HIV, hepatita B, C sau HPV nu ai fi observat absolut nimic, totul ar fi exact ca inainte. Ai fi observat daca avea sifilis, blenoragie, trichomonas, poate Chlamydia. Cele foarte grave, din prima fraza au simptome tardive, care pot aparea si dupa 10-20 de ani de la infectare.

| mona a răspuns:

Dupa atata timp nu cred ca e cazul sa iti mai faci griji

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E bine ca nu ai avut greata, inseamna ca nu ai ramas insarcinat happy Lasand gluma deoparte, sunt destul de multe boli cu transmisie pe cale sexuala. In general acestea au simptome care apar la cateva zile dupa actul sexual, altele dupa 2-3 saptamani, altele dupa o luna, iar cea mai urata dintre ele numita sifilis poate avea o perioada de incubatie destul de lunga, respectiv pana la 90 de zile, adica 3 luni. Simptomele pot fi (desigur, depinde de boala) : durerea la contactul sexual, mersul foarte des la toaleta, mancarimea sau arsurile la urinare, urina tulbure, ganglioni mariti, cefalee, febra, dureri musculare, secretii branzoase, leziuni, umflaturi, inflamatii, iritatii, ulceratii.

| MBlack a răspuns:

Dupa 5 luni, poti sta linistit, dar un consult la medic nu strica niciodata, in plus data viitoare fa-o protejat!

| Alexx321321 a răspuns (pentru MBlack):

Mersi

| MBlack a răspuns (pentru Alexx321321):

Cu mare placere