| crystyviper a întrebat:

Am facut sex neprotejat cu prietena mea si am evacuat la timp, dar ea crede ca a curs...mentionez ca era in a 4a zi a ciclului menstrual... poate sa rămână însărcinată?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca sexul aavut loc in a patra zi a ciclului menstrual sau a menstruatiei teoretic probabilitatea unei sarcini este extrem de mica chiar si in situatia in care ar fi paruns sperma in vagin. Aprecierea este valabila in cazul in care ciclul menstrual al iubitei este unul mai lung de 25-26 de zile.

| FloriFloricaa a răspuns:

Păi dacă a curs în ea... ar fi simțit! Și sincer îți spun că de obicei ciclul a fețe ține 3-4 zile. Poate că pe ea a lăsat-o ciclul și cu 10 minute în urmă Eu zic: 20% a rămas 80% ai avut noroc.