| Yourbabydoll a întrebat:

Am făcut sex neprotejat în timp ce eram pe ciclu...el nu și-a dat drumul mine :3 este vreo șansă să fiu însărcinată...în cat timp să-mi fac testul de sarcină ca să fie eficient? VA ROG AJUTOR

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

In timpul ciclului menstrual nu poti ramane gravida, dar poti lua boli cu transmitere sexuala!
Un test de sarcina se face DUPA 21 de zile, de la ultima partida de sex!

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Posibilitatea de a ramane insarcinata in urma intretinerii de contacte sexuale neprotejate in timpul zilelor de sangerare menstruala exista numai in cazul in care ciclul menstrual este ori extrem de dereglat/neregulat ori in cazul in care ciclul menstrual este regulat dar are lungimea de 21 sau 22 zile. Intr-o asemenea situatie OVULUL este eliberat din folicul in a 7-a sau a 8-a zi a CICLULUI MENSTRUAL. In consecinta reiese ca PERIOADA FERTILA incepe din a 3-a ori din a 4-a zi deci inca din timpul zilelor de menstruatie. Insa acest scenariu este POSIBIL si VALABIL numai in cazul in care este vorba de cele mai scurte cicluri menstruale posibile d.p.d.v. medical, adica de 21 sau de 22 de zile. Testul de sarcina al carui rezultat sa fie 100% VALID/VALABIL se poate efectua doar dupa trecerea a minim 21 de zile de la data intretinerii ultimului contact sexual neprotejat, finalizat cu ejacularea spermei in vagin. Multa sanatate!

| Freya1 a răspuns:

Se spune ca spermatozoizi rezista in interiorul tau de la 2 la 5 zile deci daca ciclul tie neregulat sau trece in 2 pana la 5 zile posibil sa ramai insarcinata. Testul poti sa il faci la o saptamana dupa contact sau imd dupa trecerea ciclului

| LoveSleep a răspuns:

"Sex neprotejat in timp ce eram pe ciclu". Ai grijă de tipul ăla, e de păstrat.

| sofisis a răspuns:

Mai, in mod normal sansele sunt spre 0. Exista exceptii dar sunt foarte rare. N-oi fi chiar tu una din ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin acest raspuns : acum 2 ore | sweetangels a răspuns:
Nu nu nu
ai reusit din nou sa-ti ''exprimi'' prostia de care dai dovada. rolling on the floor

| sweetangels a răspuns:

Nu nu nu

Răspuns utilizator avertizat
| Ayse1994 a răspuns:

Nu sunt șanse sa ramai.