| Bula001 a întrebat:

Am facut sex protejat in a 8 a zi de cand a inceput menstruatia cu iubita mea protejat si prezervativul s.a rupt va rog ajutati.ma este vreun rosc sa fi ramas insarcinata? am uitat sa mentionez ca am ejaculat in ea DAU GUNDA ajutati-maA!

6 răspunsuri:
| Undal a răspuns:

Da,exista posibilitatea, poate lua pastila de a doua zi, ca sa fiti siguri ca e totul bine.Se gaseste la orice farmacie.

| Xao20 a răspuns:

E destul de mare riscu.cumparati un test de sarcina

| Dianaㄨ a răspuns:

Da, este posibil sa fii ramas insarcinata. Acest risc este destul de mare in cazul tau.
Sfatul meu este sa faca un test de sarcina si, daca iese pozitiv, sa va informati destul de bine asupra ceea ce inseamna un avort [ http://educatiasexuala.ucoz.ro/index/avortul/0-8 ] si sa hotarati cu cap ceea ce veti face cu copilul vostru.
Oricum, sunt si sanse sa nu fi ramas insarcinata, nu stiu insa sa-ti spun o proportie de n % da si m% nu.
O zi frumoasa!

| sebysebyca a răspuns:

Cum sa te ajutam acum? daca ne chemai atunci cand se desfasura activitatea, puteam si noi sa te ajutam.acum descurca-te singur! si gunda pastreaz-o pentru ala micu la botez!

| andrey96 a răspuns:

Exista o mica posibilitate ca ea sa fi ramas insarcinata dar trebuie sa te convingi.du-te la farmacie si ia-i un test de sarcina sau du-o la doctor.si dupa asta da o tura la biblioteca, citeste nitel si invata sa scrii romaneste, nu in vanghelieste!

| BadSoGooD a răspuns:

"DAU GUNDA"...Ce inseamna GUNDA?