| Georgiana55566 a întrebat:

Am facut un avort pe data de 5 iulie a fost avort chirulgical pe mine ma doare foarte tare burta si sangerez este normal? şi ce sa fac?

5 răspunsuri:
| Madaxo97 a răspuns:

Mergi la medic încă o data cel mai bine, nu prea e normal să ai dureri așa mari, mai ales ca a trecut ceva timp de pe 5 până acum

| Yaesmin a răspuns:

Liniștește-te!

| 1onur a răspuns:

Mergi urgent la medicul tău de familie fiindcă sângerările nu sânt normale după o chirulgie. Trebuie să vadă medicul de familie ce este în neregulă cu zona aceia Doamne Dumnezeule ferește să nu faci vreo infecție fiind-că este posibil și așa ceva.

Nu mă pricep la prea multe sfaturi în privința asta legată de sănătate dar nu sta în durerile alea și în situația aia fiindcă îți pui viața și sănătatea în pericol mare mergi la medicului tău de familie urgent explicăi toate simptomele pe care le și săngereaea anormală.

| Robert2526 a răspuns:

Ai facut febra? In general e normal sa sangerezi cam 2 saptamani, dar nu foarte abundent si fara sa faci febra iar durerile sa nu depaseasca in intensitate pe cele de la menstruatie. In general, normal cam asta inseamna, sa ai senzatia ca esti la menstruatie.

Verifica febra, daca ai febra, mergi la spital

| LePapillonSurvivant a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa mergeti putin pe la biserica sa va spovediti. Ati luat o viata. Asta ne se va sterge nicioodata. Rugati-va pentru sufletul pruncului nenascut si pentru dumneavoastra. Vorbesc foarte serios.