| anonim_4396 a întrebat:

Am facut un chiuretaj acum doua zile si am inceput sa iau anticonceptionale, dar tot am greturi am sanii tari, temperatura.va rog mult ajutati-ma cu un sfat

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mergi urgent la ginecologie. La URGENTA. Sanii e normal sa te doara, organismul nu a receptat inca ca nu mai adaposteste un copilas, dar nu ai motive sa faci febra. Poate chiuretajul nu a fost complet sau nu a fost realizat in conditii de perfecta asepsie si faci o infectie. Du-te urgent la spital ca o infectie grava poate sa-ti compromita uterul.

7 răspunsuri:
auran
| auran a răspuns:

De urgenta la medic
anticonceptionale imediat dupa chiuretaj nu am mai auzit. Un antibiotic sau un antiinflamator ar fi fost indicat in astfel de cazuri

tundenana
| tundenana a răspuns:

Nu e bine temperatura denota o infectie in organism... mergi cat mai repede la medicul care a facut chiuretajul... trebuie antibiotice... nu mai sta ca se poate termina urat... sanatate

| Ben. a răspuns:

Nu pot sa-ti dau un sfat. dar ma doare sufletul

| nicky a răspuns:

Du-te urgent la medicul care ti-a facut chiuretajul, ceva nu e in ordine, mai ales ca faci febra.

| emiliagrosu a răspuns:

MERGI URGENT LA DOCTOR, S-A PUTEA SA AI VREO INFECTIE SI SA DAI DOAMNE FERESTE IN CEVA MAI RAU!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Simplu sex

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Mergi de urgență la medicul care a făcut întreruperea de sarcină. Sunt șanse mari să mai ai resturi în interior.
Temperatura în cazul tău indică o infecție. Trebuie să îți dea și un antibiotic.
Sănătate.
Pa, pa.