| cristina2010 a întrebat:

AM FACUT UN CHIUTRAJ PE DATA DE 15 DECEMBRIE SI AM INTRETINUt relatii sexuale cu prietenul meu protejat(dupa 2sapt)...si la cateva minute am avut unele usturimi inauntru(am luat tratament prescris de doctorul la care am fost), dar imi este frica sa fi ramas iar insarcinata pentru ca peste vreo 3sapt am avut unele dureri de burticasad...

4 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Draga mea dupa un chiuretaj in primul rand tip de 1 luna ar fi fost recomandat sa stai cuminte si sa nu faci nimic. Acum daca te-ai protejat nu ai sanse sa ramai dar sanatos tot nu e.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti inconstienta si probabil adolescenta...

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca nu te-ai protejat, e foarte posibil sa fi ramas insarcinata. Dar mai grav este ca probabil te-ai ales cu o infectie, in urma nerespectarii igienei minime. Nu aveai voie sa intretii relatii sexuale minim 6 saptamani de la avort. Daca ai incalcat aceasta regula foarte stricta, riscul de infectii ale uterului e foarte mare, infectii care de obicei duc la sterilitatea. Du-te urgent la ginecolog, spune-i ca nu ai respectat interdictia de a avea contact sexual si vezi ce trebuie facut.