| Wardenitza lu Warden a întrebat:

Am fost cu un baiat 1 an impreuna.ne-am despartit acum 1 luna c`am asa, iar el zicea ca mai tine la mine si i-am zis ca si eu inca il mai iubesc insa el a facut-o cu alta fata, iar eu m-am c-am suparat si am inceput sa plangsad. Oricum azi ma aminitat ca intr-o zi o sa vina sa ma bata.

dc comportammentul asta? si dc sa ma batastraight face? daca zicea ca ma iubeste dc vrea sa ma bata acum straight face? eram in stare sa fac si sex cu el pentru ca-l iubesc si sunt micuta pentru sex dar pentru el as fii facut-o si acum am bucur ca n-am facut=o deoarece acum imi parea extrem de rau! dar totusi dc?

3 răspunsuri:
| PoOfarina a răspuns:

Sincer nu gasesc un raspuns la intrebarea ta. Comportamentul lui lasa de dorit, iar amenintarile, sa stii si tu, nu sunt lucruri ce le face un om cu adevarat puternic.
Din cate spui tu nu are motive sa te ameninte, dar cine stie ce o fi in mintea lui.
Te-as sfatui sa-l ignori, sa eviti sa mai vorbesti cu el, pentru ca nu e genul de om pe care l-ai vrea langa tine. Incearca sa nu te consumi tu pentru lipsa de maturitate de care el da dovada. Traieste-ti copilaria si nu te pripi sa iti incepi viata sexuala doar de dragul celui de langa tine, pentru ca ai vazut si tu ca e posibil ca tu sa dai tot pentru un nimeni.
Ai grija de tine si profita din plin de anii copilariei, ca n-o sa se mai intoarca. In viata e timp sa le facem pe toate.
Bye! >big grin

| PoOfarina a răspuns:

Nu gasesc o explicatie logic referitoare la comportamentul sau. Insa un om care ameninta, nu e neaparat un om puternic. Amenintarile astea spun multe despre caracterul sau si despre lipsa de maturitate cu care priveste lucrurile.
Ai facut foarte bine ca te-ai despartit de el, pentru ca ai si tu orgoliu, iar daca era cu tine trebuia sa fie doar pentru tine.
Eu te sfatuiesc sa il ignori si sa eviti sa discuti cu el. Nu te consuma pentru amenintarile lui de doi bani.
Referitor la partea cu sexul, e bine ca nu ai facut, pentru ca dupa cum spui tu nu cred ca ai varsta potrivita pentru a face pasul asta. Traieste-ti copilaria, ca in viata vei avea timp sa le faci pe toate! Fa pasul asta doar cand esti cu adevarat pregatita si fa-o cu o persoana care sa te merite, pentru ca mai apoi sa nu ai regrete.
Sa ai grija de tine si nu uita: profita de ce ti-a mai ramas din anii copilariei! >big grin

| Demo8k a răspuns:

Barbatul care da intr-o femeie este cel mai josnic. Zicea ca inca te mai tine la tine? Pai atunci de ce a facut-o cu alta? Un baiat cand tine la o fata se abtine mult timp.
Intr-o fata nu se da, indiferent de situatie, probabil la el in familie asa se face, si de acolo a invatat. Probabil nu te-a avut si vrea sa se razbune cumva ca sa nu para un idiot in fata prietenilor lui.
E foarte bine ca nu ai facut-o cu el. Eu iti spun sa nu mai ti legatura cu un om asa brutal, si nu iti face griji, ca nu e ultimul baiat pe care il vei intalni.