| anonim_4396 a întrebat:

Am fost intr-o relație 5 ani cu un băiat, am aflat ca el ma înșela cu o alta femeie mai mare decât el.
El ma mintea ca nu are nimic cu ea, însă ea posta poze mereu cu el când se întâlneau.
Fostul meu iubit a vrut după aceea sa ne împăcăm, iar eu l-am refuzat, fiindcă nu am putut trece peste ceea ce a făcut el.
El s-a întors înapoi la acea femeie și s-a mutat împreuna cu ea, făcându-i cunoștință cu toată familia lui și ieșind cu ea peste tot la nici o săptămâna după despărțirea noastra.
Credeți ca o face pentru ca o iubește pe acea femeie, sau o face din orgoliu sa ma facă pe mine geloasa?

10 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Pai daca l-ai refuzat, ce vroiai sa faca? Sa stea pe uscat pana la moarte? Chiar nu-ti dai seama ca ai o gandire infantila?

| Violleta2022 a răspuns:

Nici un barbat nu s-ar muta cu alta femeie, doar ca sa-si faca o "fosta iubita" geloasa!
Este evident ca o iubeste si are interese serioase, odata ce s-a mutat deja cu ea si i-a prezentat-o familiei lui.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Chiar n-ar trebui să-ți mai pese.

| Violleta2022 a răspuns:

Chiar nu poti trece peste asta, asa-i?
Te racaie si dupa 8 luni de cand v-ati despartit... ce naiba te mai intereseaza ce face el? S-a intamplat anul trecut in vara, este fericit si bine mersi, cu cealalta femeie!

Uite aici intrebarea ta precedenta de acum 8 luni, unde arata-i aceeasi frustrare ca si acum, desii, chiar nu pot sa inteleg de ce faci o asa problema, din ceva ce nu va mai exista vreodata pentru tine.
Este evident ca a iubit-o pe aiai mai mult decat pe tine, daca a decis sa fie impreuna cu ea!
https://www.tpu.ro/......ut-sa-mai/

Răspuns utilizator avertizat
| Ely1234567 a răspuns:

Nu o face sa te facă geloasă mai bine nu te mai gândi la el.

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Daca te gandesti, nici nu conteaza.

Gaseste-l pe altul, pune asta la caietul de amintiri negative.

Gandeste-te insa, daca cumva poate fi vina ta ca a plecat de langa tine, dupa 5 ani, sau pur si simplu dragostea a murit si ramanea langa tine din inertie.

Oricum ar fi, ai facut alegerea corecta.

| mgtow a răspuns:

O face pentru carlanu lui sa aiba oferta la reducere pentru sex

| Freya1 a răspuns:

Păi dacă era deja cu ea de cand era cu tine de ce mai încerci să te minti ca te face pe tine geloasă sau ca i-ar pasa.
Probabil sa obisnuit cu tine si erai mai usor de prostit de aia a insistat atunci sa va împăcați, ca daca ținea macar la tine si daca nu va împăcați mergea in drumul lui nu mai umbla cu aia.

| Andreeush a răspuns:

Dacă te iubea cu adevărat ar fi încercat să te caute până i-ai mai fi acordat o șansă.