| michaelemichaele a întrebat:

Am fost la o petrecere cu prietenul, era totul bine. La un moment dat uitase de mine cînd am rămas trei fete și prietenul. Ii acorda atenție fetelor de parca eu nu as fi. Sunt deja obosita

18 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Băăă...dacă era beat mort și a 2-a zi și-a cerut scuze l-ai putea ierta și dacă mai face o dată să fii atunci mai drastică

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti obosită de la petrecere? Sau sătulă de actualul prieten? Ce varsta ai?

| michaelemichaele explică (pentru CristiDinBucuresti):

Obosită de faptul că neînțelegerile apar din cauza fostelor lui. O perioadă a ascuns întâlnirile cu fosta. Aseară la petrecere i-am acordat toată atenția altei foste.

| michaelemichaele explică (pentru michaelemichaele):

I-am acordat atenție fostei pe mine m- a ignorat

| michaelemichaele explică (pentru michaelemichaele):

I-a*

| StefanChriss a răspuns (pentru michaelemichaele):

Da, nu este in regula, vorbeste cu el despre ce te deranjeaza.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Petrecere pe carantina? Hmmmm.

Pai vorbeste cu el legat de asta, stabiliti ce si cum. Doar voi doi puteti sa faceti asta. Pana la urma, care este intrebarea? Ce sa faci? Vorbesti cu el. Ce sa nu faci? Sa nu lasi lucrurile asa fara sa te simti in siguranta in relatia ta.

Numai bine!

| TFL007 a răspuns:

Culca-te happy

| StefanChriss a răspuns:

Buna! Avand in vedere ca m-am aflat in situatia prietenului, pot sa iti sugerez sa nu te enervezi prea tare din start. Explica-i ca te deranjeaza, ca nu este ok sa faca asta si ca este cazul sa isi modifice comportamentul. In continuare vezi cum merge treaba, daca il vezi ca incearca sa faca ceva in legatura cu asta, este perfect, chiar daca nu o sa ii iasa din prima, cu timpul se deprinde. Daca vezi ca nu este niciun efort din partea lui, inseamna ca nu ii pasa suficient si este cazul sa te desparti e el, daca nu esti dispusa sa accepti acest aspect.

| michaelemichaele explică (pentru StefanChriss):

La noi apar neînțelegeri din cauza fostelor lui. Și la petrecere s-o retras de la mine și i-au acordat atentie fostei. Și evident că voi fi geloasa. Fostele mereu strica relatiile

| Ursulet2019 a răspuns (pentru StefanChriss):

Buna! Si sa inteleg ca tu te ai schibat intr-un fel sau altul? Ca ai spus ca ai fost in situatia prietenului

| StefanChriss a răspuns (pentru Ursulet2019):

In mare parte, da! Poate mi se mai intampla sa mai sar calul, dar niciodata nu este cu intentie. Incerc constant sa am o atitudine potrivita fata de partenera mea si sa nu o pun intr-o pozitie incomoda sau sa o fac sa se simta neglijata.

| Ursulet2019 a răspuns (pentru StefanChriss):

Din pct meu de vedere problema e ca,, incerci constant", lucrurile nu vin de la sine, si astfel o sa te plictisesti, iar eu personal simt asta la partener si nu-mi place.
E doar parerea mea, sa nu o iei in nume de rau!

| StefanChriss a răspuns (pentru Ursulet2019):

Da, stiu ce spui. Aici depinde de cum esti ca persoana, nativ, cum ti-ai format personalitatea. Eu sunt o persoana destul de egoista, asa am crescut, asa sunt, asa imi vin lucrurile de la sine, nu am ce face legat de asta. Tot ce pot face este sa incerc sa fiu atent mereu, sa nu gandesc doar pentru mine si ma asigur ca si partenera are ceea ce are nevoie. Pe de alta parte, dp meu dv compromisul este cheia unei relatii de succes, asa ca tocmai faptul ca incerc sa fiu ce trebuie pentru persoana respectiva, mi se pare dovada de dragoste si eu la randul meu apreciez acest aspect cand vine de la partenera.

| StefanChriss a răspuns (pentru Ursulet2019):

Stiu ca toata lumea se asteapta sa vina totul de la sine si sa fie compatibilitatea aia blanao, dar in lumea reala, lucrurile nu stau chiar asa. Matematic, ai sanse mai mari sa castigi la loto decat sa-ti gasesti asa numitul "suflet pereche", in care tu sa fii tot ce trebuie pentru partener si el pentru tine. Pana acolo, un cuplu este format din doua persoane cu idei, conceptii, mentalitati diferite, dar care au un fundament comun, iar dragostea inseamna ca pot trece peste acele diferente impreuna, unul pentru celalalt, pentru ca au incredere in potentialul pe care il prezinta partenerul, chiar daca el nu este "perfect" potrivit.

| Ursulet2019 a răspuns (pentru StefanChriss):

Ai dreptate intr o anumita masura, am intalnit cupluri care se intelegeau pe toate planurile si pentru 1% in care nu s au inteles s au despartit, si cupluri care nu aveau nimic in comun si pentru ca aveau o singura trasatura comuna au ramas impreuna o viata!
Iubirea depinde de multe variabile, si asta e o loteria!

| AlexandruInu a răspuns:

Te desparti de el, scurt si la obiect

| Ursulet2019 a răspuns:

Buna. Inseamna ca tipul e o pierdere de timp. Cine face asta de acum, gandeste te cum va fi cand vezi fi casatoriti(am exagerat putin ca sa ma fac inteleasa), pai o sa te inslee cu tine de fata. N are rost..next!