| BaiatulAscuns a întrebat:

Am fost prieten foarte bun cu o fata si mereu am fost amabil, mereu avea numai cuvinte de lauda pentru mn.si am intrebat-o intr-un final daca vrea sa avem o relatie.si stiam ca ma place si eu o plac fooooarte muuult.insa am facut ceva gresitsad. cred ca am presato prea tare si am speriato)eu sunt cu 2 ani mai mare.ea imi spunea ca nu crede ca o plac cu adevarat, ca glumesc.si eu i-am trimis un sms in care i-am spus ca o plac dintotdeauna si multe dulcegarii care de fapt erau adevaratesad.si de atunci multe sau intamplat, neam certat...RAU..si apoi inca o data si tot asa.motivul era ca eu spuneam ca numi spune adevarul si casi bate joc de mine(acum cred ca doar nu stia ce sa-mi spuna pentru ca era speriata, ea mia si spus ca e foarte nehotarata cand vine vorba de baieti)si recent i-am spus ca m-am saturat de toate astea si am pus-o sa aleaga daca avem o relatie sau daca devenim 2 straini(am facut asta pentru ca daca n-ar fi vrut sa fim impreuna...prin faptele care leo facut ar fi insemnat ca si-o batut joc de mine, asa am crezut atuncisad.) si ea a spus ca nu vrea o relatie dar ca vrea neaparat sa ramanem prieteni.pana la finalul discutiei ea mi-a spus ca n-o sa mai vb vreodata cu mine, ca sunt un nesimtit.si eu i-am spus asa:"nu mai pot fi prieten cu tine pentru ca dupa cele intamplate prietenia ta o sa-mi faca rau.tin prea mult la tine si nas putea sa revin de unde am plecat".si in 2 zile am iesit afara(suntem in acelasi grup), si imi arata CLAR ca vrea sa ne impacam.si i-am mai spus o data ca nu vreau sa mai am deaface cu ea. si ea a spus ca o sa-mi faca pe plac insa de atunci incoace la orice ocazie care o are vorbeste cu mine si se da prietenoasa si se vede clar ca vrea sa ne impacam(mia si spus asta, si eu am zis nu)si e atat de aiurea situatiasad. cand ne-am certat ultima data i-am spus ca o urasc si ea a spus ca nu o sa ma poata ura, ca o sa tina mereu la mn.si asta pentru ca ea a inventat o poveste cum ca e cu altcineva care o venit din alta tara..complicat(am aflat apoi ca baiatul ala NU EXISTA)dar pe moment chiar am crezut si am plans.si nu sunt deloc genul asta de baiat, adica de obicei is badboy.dar cu fetele nu.si i-am spus ei asta.si ea a spus ca nu mai vb cu mine ca sa-mi faca bine(adica eu mam deschis in fata ei si ea na mai vrut sa vb cu mine).mai tarziu mi-am dat seama ca era socata de ce am zis.ce sfat imi dati?

3 răspunsuri:
| RedAppLe a răspuns:

Pff...Eu zic sa cedezi si sa incerci sa ii faci ei pe plac.Adica daca ea vrea sa vorbiti, vorbiti.Fa-o sa se simta confortabil cand e in prezenta ta, nu sa fie socata si sa nu mai stie ce sa spuna sau cum sa te minta.Lasa lucrurile sa vina de la sine. Daca vezi ca ea vrea mai mult decat o prietenie, eu zic ca un sarut pe neasteptate iti poate confirma asta ^_^. Bafta!

| Bibbi1507 a răspuns:

Mai vorbeste o data cu ea. Ia.o intr.o zi afara cu tine [ sa fiti singuri ], plimbati.va si vorbiti. Te.as sfatui sa.i spui ca tu chiar tii la ea si ca [ virgula] chiar vrei sa fii cu ea. [Daca asta vrei cu adevarat ]. Si ca nu esti ca toti ceilalti baieti si sa iti dea macar o sansa ca sa se convinga de tine. Din descrierea ta, si ea te place. Asta am inteles eu. Dar vorbiti, si puneti.va de acord. FUNDA?

| Fartie a răspuns:

Cat de prost sa fii nu ierti o fata pentru ca din prostia ta s-a suparat pe tine si vrea sa va impacati, uite care e treaba, tu iart-o, si termina cu dulcegariile prin sms, daca ai ceva de zis spune-i verde-n fata, si acele certuri sunt din cauza ca amandoi sunteti prea indragostiti unu de altul ca sa recunoasteti, baga-ti mintile in cap si sarut-o odata si vezi ce reactie are. Funda?