| Fluture a întrebat:

Am fost prieteni candva, amici, ca o sora si un frate. La un moment dat ne-am indepartat. El a plecat la liceu. Dupa un an am ajuns la el in liceu. Nu am uitat de el, ba chiar mi-am dat seama ca am tinut muult la el. Nu vorbim, nu ne salutam, ne aruncam cate-o privire. Credeti ca mai poate fi ceva intre noi?

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cred ca ar putea fi ceva intre voi, trebuie doar sa vorbiti pe tema asta

| Ando1dul a răspuns:

Nu cred.Viata merge inainte nu privii inapoi.

| sufletsel a răspuns:

Da poate fi ceva intre voi atata timp cat ati fost foarte apropiati candva, incearca sa vorbesti cu el si sa va amintiti de cat de bine va intelegeati in trecut, dupa lucrurile vor veni singure daca e sa existe ceva intre voi!

| dragos9234 a răspuns:

DA,sigur ca poate fi ceva intre voi

| Mlov3u4ever a răspuns:

Da. Incearca sa vb cu el, apoi lucrurile vor veni de la sine.Bafta!happy

| OchiiDinUmbra a răspuns:

Ceva asemanator am patit si eu.(adica neam indepartat)daca ar fi sa ma gandesc la situatia mea ar mai fi o sansa.el probabil nu stie cum sa inceapa sa vorbeasca cu tine iar.adik gandeste-te. poate el a tinut foarte mult la tine dar s-a gandit ca s-a terminat, ca asa a vrut viata, ca no sa va mai vedeti ca el e la liceu.si acum sa vina la tine sa se dea iar.adik ar parea prefacut, profitor sa zicem..nu stiu cuv exact dar daca ati fost apropiati cum zici u atunci incercarea moarte nare.incearca sa-i spui intr-o zi "noi 2 eram prieteni buni si acum nici nu ma mai saluti, ce e diferit acum?" si daca iti spune "da dar eu am plecat nu neam mai vazut "etc atunci e clar! u spune-i ca vrei sa fiti ca inainte si veti fibig grin.noroc.daca poti raspunde la intrebarea mea plz.presimt ca o sa ma poti ajuta

| Fluture explică (pentru OchiiDinUmbra):

Buna. Crede-ma as vrea sa-i spun. dar. a trecut mult timp si. insa am o speranta. in curand la mine in liceu va o excursie la munte. Eu vine, vine si el. big grin poate va iesi ceva. Multumesc pentru raspun. Sper sa fie bine si in cazul tau. :*