| Kidd ♡ a întrebat:

Am fost un an impreuna si ne-am despartit acum 4 luni. Relatia noastra este imposibila deoarece el este de alta religie. Am incercat sa-l uit, sa nu ma mai gandesc atat de mult la el, dar mi-e imposibil. El acum are prietena. dar cu cateva saptamani mi-a spus ca ma mai iubeste. Nu stiu ce sa fac. vreau sa-l uit. Dar cum?

5 răspunsuri:
| Cita a răspuns:

Cata tristete in cuvintele tale,parca imi imaginez cum plangi in timp ce scrii...
Uita-l,iesi cu prietenii,incearca sa te plimbi prin locuri linistite, stiu ca e greu, dar va trece...cu timpul...
Spera! Si nici nu iti vei da seama ca l-ai uitat, va fi ca, si cum nu a existat deloc in viata TA!◑ω◐

| andrrei08 a răspuns:

Religia e cea mai mare prostie din care se pot desparti doua suflete. Atat am de spus... Nu ai cum sa il uiti prea curand, vorbeste cu el si spune-i verde in fata tot ce simti. Si o sa vezi cum reactioneaza. Alta solutie nu ai, o sa te macini singura ceva vreme.

| Denizk a răspuns:

Buna! Incearca sa fi cu altcineva si spune-i acelui baiat ca nu te mai intereseaza happy atunci il vei uita happy big grin fundita?

| Vladuthz a răspuns:

Tre sa fii prea proasta sa nu fii cu el din cauza religiei

| Ys a răspuns:

Religia nu trebuie sa stea intre voi uite si eu sunt de alta religie si am avut prieten de alta religie si nu este nici un pacat atata timp cat nu faci nimic cu acea persoana si nu esti ca ceilanti nu este nici un pacat poti avea prieteni ce alta religie si inca ceva acea persoana sa nu te schimbe in rau.Da prietena care o are acum este de aceeasi religie cu el? Orcum nu este pacat atata timp cat nu faci nimic cu persoana acea si este doar o iubire curata vorbeste cu el daca spune ca inca te iubeste ar trebui sa vorbiti despre acest subiect...mult succes