| tuska a întrebat:

Am gresit! De atunci toate imi merg foarte prost! Credeti ca orice greseala se plateste?

Răspuns Câştigător
| mihaa a răspuns:

Nu te invinovatii si nu regreta nimic din ce ai facuta, alti omoara, fura si ei nu platesc? dar asta e viata, cu bune, trebuie sa avem puterea si curajul sa le imfruntam, bafta si nu uita dupa ploaie vine si soarele pe strada mea si nu te mai invinovatii, asta ee, trecutul nu putem sa-l stergem dar putem face, ceva bun pentru viitor, din greseli invata omul

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu am observat ca in viata exista o justitie divina si ca fiecare greseala se plateste, mai ales greselile facute cu rautate si neregretate cu adevarat (adica sa regreti ce ai facut, sa simti suferinta pentru cel in fata caruia ai gresit, nu sa regreti fiindca esti pedepsit).

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Eu cred ca atunci cand faci rau iti vine inapoi de 10 ori mai grav!

| liz23 a răspuns:

Intotdeauna

| unione a răspuns:

Odata o consiliera educationala m-a invitat la o discutie si m-a intrebat acelasi lucru, i-am raspuns ca da si mi-a spus parerea ei : o greseala se repara.

| viatadecacatt a răspuns:

Trebuie sa ai grija ce faci, daca gresesti sa nu gresesti atat de mult incat sa iti mearga prost si sa te urasca toata lumea.Greselile se accepta si se iarta! Incearca sa faci in asa fel incat sa fii iertat\iertata de toata lumea ca sa uite de ce ai facut.

| Catalion a răspuns:

Daca da, atunci eu am datorii mari si multe.

| tuska explică:

Am gresit, dar doar Dumnezeu stie...Si tind sa cred ca -s pedepsita de El pentru asta. Dar nu inteleg de ce trebuie sa platesc eu? DE EX:
accident de masina acum 2 saptamani, mi a facut masina praf si a fugit,,, Azi am aflat ca tocmai am pierdut un avans de 10 mii e pentru o casa.
Ce pot sa zic?
De ce toate astea? Altii fura o viata si nu plaatesc, iar eu de ce trebuie sa platesc atat de scump?

| Dan_Tm a răspuns:

Evident.
In viata totul se plateste mai devreme sau mai tarziu, iar cu cat se plateste mai tarziu, cu atat se plateste mai scump.

| ๑•ิ.•ั๑copilashroz๑•ิ.•ั๑ a răspuns:

Parerea mea este ca da, orice greseala se platestewinking acum depinde si de greseala pe care tu ai facut-owinking Nu te mai gandi la ce ai facut, ca cu regretele nu faci nimic, trebuie doar sa iti indrepti greseala, asta daca potiwinking bafta :*

| Barbie_6587 a răspuns:

In viata nu totul e intamplator! happy Esti om, e normal sa gresesti. Nu trebuie sa te invinovatesti atat de mult pentru o prostioara pe care ai facut-o, poate mai tarziu iti va fi de folos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu nu orice greseala se plateste...toti gresim dar nu platim de fiecare data, altii gresesc enorm omoara, fura fac pe altii sa sufere si ce? altii nu platesc deloc si nu inteleg asta. poate pe lumea cealalta sa platim cu totiicrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu nu orice greseala se plateste...toti gresim dar nu platim de fiecare data ,altii gresesc enorm omoara ,fura fac pe altii sa sufere si ce?altii nu platesc deloc si nu inteleg asta.poate pe lumea cealalta sa platim cu totiicrying