| Acadeeeaa a întrebat:

Am inceput sa vb cu un baiat din oras pe mess:X. L-am considerat un prieten bun, i spuneam secrete radeam cu el, imi spunea si el mie, si dupa o luna cam asa, m-a intrebat daca vreau sa fiu cu elstraight face. Iar eu i-am spus ca nu, ca stia bine ca eu plac pe altcineva, dar vreau sa ramanem prieteni. Si de atunci ma tot ocoleste. I-am cerut scuze i-am zis ca nu pot. ca vreau doar prieteni sa fim, dar nu accepta acest lucru.
Ce sa fac?!

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă deja i-ai explicat și el nu înțelege este timpul să-l lași în pace și îți vezi de treaba ta.
Pa, pa.

| mistakeofyourlife a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el cat mai des. Din pacate o astfel de situatie nu se remedieza asa usor. Trebuie sa ai rabdare. Poate isi gaeste si el pe altcineva si asa relatia voastra va fi ca la inceput. Trebuie sa realizezi ca el trece printr.o perioda destul de complicata acum. Pune.te in postura lui pentru o clipa si iti vei da seama ca nu e asa de usor sa fi refuzata de persoana pe care o placi. Ai rabdare cu el, vorbeste.i asa cum o faceai si pana acum si chiar daca nu te baga el niciodata in seama baga.l tu. Bafta!kiss

| Denni99 a răspuns:

Un baiat care nu intelege ca el nu iti poate fi prieten. Trebuie sa fie intelegator. Funda?

| Simo0Sim a răspuns:

Eu iti dau un sfat nu stiu daca e inregula, poate iti place poate nu dar poti sa faci o incercare sa te bagi cu el doar cate vazile de exemplu 3 sau 4 zile cat vrei tu si sa vezi cum e... sti tu ce vreau sa zic si daca nu merge atunci dai papucii si gata. Sper ca te am ajutat :*

| b3b3zapakit a răspuns:

Dar baiatul pe care il placi te place? daca da atunci baiatul de pe mess va trebuii sa inteleaga incele din urma... daca nu te place baiatul pe care il placi tu de ce nu ii dai o sansa celuilalt?!