| Mihaelaa98 a întrebat:

Am incercat sa o fac cu prietenul meu pentru prima data dar cand sa o bage am simtit o durere insuportabila si nu eram deloc stresata sau incordata. Ce sa fac? Chiar nu pot suporta acea durere. ( nu m a dezvirginat.am 17 ani ) lubrifiantul ajuta?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Canalul tau vaginal prin conformatia sa genetica este extrem de stramta, cat sa incapa un creion poate. In astfel de situatii se impune sa incepi sa te masturbezi facandu-ti "degetica" la inceput cu 1 deget urmand ca dupa un anumit timp sa treci la 2 degete. Doar dupa reusirea acestei performante vei putea spera la o posibila dezvirginare oarecum mai putin dureroasa. Tot lubrefiantul din lume nu este suficient sau de folos in starea aceasta, fiindca muschii vaginului tau fiind neatinsi in starea lor actuala opun o rezistenta extrem de mare la intinderea lor excesiva provocata de penisul introdus fortat in momentul penetrarii. Prin practicarea degeticii vei reusi sa-ti transformi actualii muschii rigizi in niste muschi mai relaxati ceea ce va avea drept urmare si o largire suficienta a canalului vaginal, ceea ce va permite o penetrare chiar si de scurta durata. Succes.

3 răspunsuri:
| Area512 a răspuns:

Trebuie preludiu...mult..atingeri, saruturi, mangaieri, lubrifiere destula altfel durerea aceea nu va disparea. Nu uitati de protectie. Nu e nimic rusinos daca nu v-a iesit din prima. Incercati si a doua oara si a 3 a si tot asa. Rabdare si o sa fie ok in timp. Preludiul lung..mai ales pentru dezvirginare e foarte important pentru lubrifiere destula incat sa nu existe durere sau foarte putin simtita. Ajuta si lubrifiantul dar aveti grija ce fel de lubrifiant folositi. Folositi mereu pe baza de apa, altfel prezervativul se va deteriora

| intelboss a răspuns:

Pai normal lubrifiere atat naturala cat si artificiala ...si mai ales daca ati facut-o fara prezervativ acela ar fi fost lubrifiat si trebuie sa fii foarte excitata ca sa nu simti durere nu trebuie din prima cum v-ati vazut gata bafta sa va iubiti mult

| Oana92 a răspuns:

Da, lubrifiantul ajuta foarte mult. Foloseste-l pe cel classic de la Durex. Si nu uita de prezervative. Baftawinking