| Bodychip1979 a întrebat:

Am intalnit o fata si am inceput sa vb cu ea si nu am mai vazut-o de vreo saptamana pana am aflat ca nu mai lucreaza acolo ci in alta parte. Bineinteles ca stiu unde si as vrea sa merg sa ii spun ce simt dar imi e frica de un refuz sau sa nu ma creada ca sunt lachet.
Adica na am vorbit de obicei ce faci sau cum esti dar mai mult ne priveam in ochi cand treceam unul pe langa altul si chiar nu as vrea sa o pierd. Imi puteti da niste sfaturi ce sa fac in situatia asta?

7 răspunsuri:
| ℓαυяα a răspuns:

Mai bine ii spui ce simți happy chiar dacă te refuza, măcar nu rămâi cu regretul ca nu ai încercat,

| Andreeush a răspuns:

Cum să o pierzi dacă nici măcar nu ești cu ea?
Du-te și vorbește cu ea, spune-i ce simți.
Dacă te refuză măcar ai încercat.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Esti un prost pentru ca te ti dupa ea esti catelul ei.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Ceea ce voi nu intelegeti, pustilor, este ca nu are niciun efect pozitiv sa ii spui ce sentimente ai pentru ea. Ii spui si ce? Vrei sa iti cada brusc in brate? Vrei sa isi desfaca picioarele imediat ce-i spui asta?
Intai trebuie s-o cuceresti: sa te comporti frumos cu ea, sa fii compatimitor, sa o ajuti la greu, etc.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Spune-i ca ai sentimente pentru ia.

O sa regreți mai târziu ca nu ai făcut asta.

Ție trebuie sa îți para rău că nu ai făcut un lucru nu ca ai făcut.

Ai încercat dacă te a refuzat aia e. Măcar ai încercat

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru QElenaBoghiu):

Vai ce rau imi pare ca n-am ajuns in puscarie. Regret enorm.

| QElenaBoghiu a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Într-adevăr cred ca m-am exprimat gresit.

Am înţeles ce ai vrut sa spui.