| nicolll a întrebat:

Am intrat intr-o incuractura teribila! m-am intalnit cu 2 baieti in seri diferite, si acum amandoi au impresia ca suntem impreuna, dar eu nu vreau asa ceva, stiu, greseala mea, ma suna sa ne vedem sa iesim bla bla, eu nu vreau sa fiu cu nici unul din ei, ce sa fac sa nu se simta prost? momentan ii evit pe aman2 si am apelat la sfatul vostru, nu as vrea sa ranesc pe nimeni pentru ca sunt baieti buni

5 răspunsuri:
| rose17 a răspuns:

Pai, incearca sa te scoti, spunandu-le amandurora ca nu vrei nici o reletie momentan/ai alte planuri/vrei sa te mai gandesti/vrei sa fi-ti doar amici "deokmdata" ca sa va mai cunoasteti...etc Vezi tu cum faci. mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai doar dupa o seara petrecuta cu ei, au impresia ca sunt cu tine? ciudat, pur si simplu ii eviti in continuare, ca nu o sa sufere, stai linistita

Răspuns utilizator avertizat
| Close to you a răspuns:

Daca ii vei evita in continuare, ii ranesti si mai mult...pentru ca ei spera pe zi ce trece ca totul va fi bine.Incearca sa discuti cu fiecare dintre ei, sa le explici ca inca nu esti pregatita pentru o relatie si ca veti ramane cei mai buni prieteni, ca veti pastra legatura si apoi iti ceri scuze ca s-a intamplat asa.Va fi destul de greu si pentru ei, insa, sper ca te vor intelege. Eu iti doresc sa iti fie bine si mult succes pe viitor.Bafta!

| monyk a răspuns:

Buna, poarta o discutie cu fiecare in parte, spune-le fara sa ii ranesti, vorbindu-le frumos ca inca nu esti pregatita pentru o relatie, dar propune-le sa fiti amici ca asa poate nu se vor simti asa aiurea, cu timpul vor intelege ei, mai bine sa fi sincera, decat sa se creeze o confuzie, mai ales ca tu nu vrei pe niciunu dintre ei, vb sincer cu ei.