| maryelena a întrebat:

Am intrat intr-o mare incurcatura! M-am cuplat cu un baiat, eu am tinut mult la el, dar pacat ca el nu a stiut sa se comporte... adica mai bine zis el ma folosea doar pentru ***, si ma punea tot timpul sa i-o sug, dar el niciodata nu-mi facea placerile, doar eu ii faceam, si imi zicea sa nu zic la nimeni ce facem noi.
Din cauza ca nu am fost multumita de comportamentul lui mai ales ca imi vorbea urat cateodata si eu nu permit unui baiat sa-mi vorbeasca asa ca nu sunt o zdreanta... ne-am despartit, dar nici macar nu l-a durut, pur si simplu mi-a zis : hai pa, si atat imediat dupa 2 zile si-a gasit deja alta.
Problema este urmatoarea: Un prieten de-al lui (este baiat bun si nu vorbeste ca celalalt) de la o vreme de cand nu mai sunt cu ala, baiatul asta tot spune ca vrea sa iasa cu mine, dar mi-e teama sa ies ma tot gandesc... daca fostul meu s-a laudat si i-a spus tot ce am facut noi doi, si asta acum vrea si el sa faca acelasi lucru, stiti cum sunt baieti... Ce sa fac? oare fostul meu prieten s-a laudat? de unde pot sa-mi dau seama ce urmareste acest baiat? sau chiar daca nu s-a laudat daca o sa ma vada cu acest baiat o sa se laude intentionat?

12 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Nu iti poti da seama ce vrea de la tine daca nu ii acorzi o sansa.Fostul tau se vede ca nu tinea la tine, ai fost folosita. Eu zic sa te intalnesti cu baiatul respectiv, poate iese ceva, dar daca vine cu propuneri de genul "hai sa facem sex" sa ii dai papucii.

| lilstar a răspuns:

Cred ca ar trebui sa ii dai o sansa baiatuluihappy. Iesi cu el, vezi cum se comporta, poate ca e diferit de ostul si o sa merite:X. Bafta.

| mary_5801 a răspuns:

Daca se lauda, cel mai bine e sa negi tot.nu stie nimeni ce a fost intre voi. poti spune ca e un mincinos

| Fllly a răspuns:

Daca o sa faca asta e un bou...big grinbig grin
ai facut'o candva...aq numai esti cu el, deci nu mai are nici un drept asupra ta...
acum depinde... daca e un baiat respectat in gasca sa, pr lui il v'or crede dar daca nu e respectat nu ii va da nimeni atentie...
ar fi bine sa te int cu acel baiat. poate o sa iesiti impreuna cu pr lui si va fi si ex'ul.at iti vei da seama daca a tinut sau nu la tine dupa comportament. Daca a timut, nu cred ca suporta sa te vada in preajma altui baiat.
Bft:*:*:*

| savingyou a răspuns:

In orice caz acordai o sansa! cine stie poate chiar nu are asa intentii! incercarea vina n-are!

| ..:::Andrada:::.. a răspuns:

E o situatzie aiurea...
Eu cred ca ar fi bine sa te comb cu pr lui... big grin
Shy...habar nu am sad
Ash vrea sa te ajut dar...sad

| Lilik a răspuns:

Mda

| dascalu_7622 a răspuns:

Fetito dar tu nu sti de copilarie?
numai sex?
zici ca esti un caine in calduri cu amici, doamne
tu nu ai parinti, respoecta-te! cred ca esti c**** satului

| g00dg1rl a răspuns:

Da-i o sansa baiatului, vezi cum se comporta cu tine, cum iti vorbeste doar asa iti poti da seama ce vrea.Si-apoi nu esti obligata sa ii spui nimic din ce s-a intamplat sau ce ai facut, e viata ta. Si ce daca s-ar fi laudat sau nu fostul, tu nu esti obligata sa recunosti nimic la nimeni. Dar oricum, asteapta-te poate sa il intrebe baiatul pe fostul ca de ce v-ati despartit sau poate te va intreba pe tine, sincer nu esti obligata sa ii raspunzi daca nu vrei, mai ales ca abia il cunosti doar nu o ii povestesti ce ai facut tu in trecut. Ii poti spune ca totul a fost in trecut si acum ce conteaza ii prezentul si viitorul, conteaza sa inveti din fiecare experienta traita si sa nu repeti aceeasi greseala happy

| Freky a răspuns:

Buna! Am citit cu atentie si concluzia mea este ca nu neaparat prietenul lui este ca el! Dar, intrebarea este... IL IUBESTI? Daca da, ar trebui sa-i dai o sansa si daca vezi ca da semne si incepe sa se poarte urat, ar trebui sa-i dai si lui papucii! Sper sa te ajute! big grinbig grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e deloc frumos ce a facut straight face
Dar daca baiatul acesta te place cu adevarat si nu vrea doar chestia aia de la tine, nu te va pune sa faci ce te-a pus si celalalt, nu iti va cere sa faci ceva cu el pana nu vei fi pregatita. Daca incepe sa vb urat cu tine e clar ca e la fel ca celalalthappy. Incearca sa-l descifrezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu daca s-a laudat sau nu, dar daca iesi cu el 1data sau de 2 ori iti ve ida seama si singura ce doreste prietenul fostului tau iubit.Iesi cu el 1/2 ori si vezi, daca nu vrei sa continui ii poti spune.Probabil ca fostul tau prieten s-ar lauda in fata lui, dar daca nu vrei sa se intample asa, ii poti spune tu dinainte...doar ai mare grija ce decizie i-ei, in sensul :sa te cuplezi sau nu cu tipul.
Gandeste-te bine inaintehappy