| Afagdsba a întrebat:

Am intrebat-o daca vrea ceva serios cu mine, si a zis ca vrea sa ne mai cunoastem. Nu cred ca are rost s-o mai intreb. Si daca totusi are, cum ar trebui sa ii zic

10 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Eu cred ca esti cam disperat.
Intrebarea asta chiar nu isi avea rostul.
Si ceea mai mare panarama o sa zica ca vrea ceva serios cu tine daca urmareste anumite interese.
Si asta e problema ei daca vrea sau nu.
Asa procedezi si cand o duci in intimitate, ceri aprobare si astepti raspuns?!
Daca e o fata serioasa care chiar vrea ceva serios, risti sa o indepartezi cu atitudinea asta a ta!

| AdinaanidA a răspuns:

Spune-mi si mie ca sa nu mor proasta.
De ce dracu ai intrebat-o asa ceva?
De cand barbatii pun intrebari pe care in mod normal le puneau numai femeile?

| MidnightR a răspuns (pentru AdinaanidA):

Cred ca glumesti, multe femei/fete inca considera ca baiatul/barbatul sa faca primul pas.Probabil murea saracu daca astepta dupa ea sa il intrebe.

| AdinaanidA a răspuns (pentru MidnightR):

Barbatul sa faca primul pas si sa intrebe "vrei ceva serios cu mine sau vrei doar sa ma f***"? laughing Inseamna ca am fost in coma si m-am trezit intr-o lume noua.
De cand sunt barbatii cei care vor ceva serios si femeile profita de ei?

| Afagdsba explică (pentru AdinaanidA):

Nu profita nimeni de nimeni. Mi a spus doar ca ma simpatizeaza. Si am zis sa fac totusi eu primul pas. E cu un an mai mare si mna. Nu stiu ce sa zic. Dar mna nu cred ca e ceva amuzant

| MidnightR a răspuns (pentru AdinaanidA):

Ceva serios se traduce in relatie.Adica sa avanseze mai departe decat cunostinte, prieteni etc.
Si cred sincer ca glumesti cu ultima intrebare, sau nu stii exact motivul pentru ca multi dintre barbati devin de obicei indiferenti si nu le mai pasa de relatii.
Dar nu trebuie sa te obosesti, am vazut deja ce opinie ai despre barbati in general dupa cum ai generalizat tot sexul masculin.

| AdinaanidA a răspuns (pentru MidnightR):

Considera cum vrei. Eu am vrut doar sa subliniez faptul ca nu a procedat ok.
Eu ca fata, daca vine prietenul sa ma intrebe daca am de gand ceva serios cu el, probabil l-as intreba : "De ce, ai ramas insarcinat?"
Chestiile astea nu se intreaba.
Chestiile astea vin de la sine, sau nu vin. "Ceva serios" nu se programeaza, nu poti sa-ti propui asta, pentru ca n-ai de unde sa stii ce urmeaza. De unde sa stiu eu daca va fi ceva serios intre noi?
De ce ma intrebi un lucru la care nu pot sa-ti raspund?
Vrei sa-ti promit cu anticipatie ca te iau de barbat? Cum sa fac asta?

| MidnightR a răspuns (pentru AdinaanidA):

Oh,inteleg.Problema ta e modul lui de adresare.In loc sa spuna vrei sa fim impreuna sau sa iesim la un suc?
Sapi prea adanc in "ceva serios". Baiatul s-a referit probabil la o intalnire ceva, sa dea startul relatiei macar.
Crede-ma ca daca nu s-ar intreba chestiile astea, probabil ar trece ani si nu s-ar intampla nimic.
Cineva trebuie sa ia initiativa si sa intrebe, mai ales daca respectivul vrea sa avanseze relatia.

| AdinaanidA a răspuns (pentru MidnightR):

De acord cu tine. Poti sa intrebi "vrei sa iesim la un suc", "vrei sa fim prieteni", "vrei sa petrecem mai mult timp impreuna" ..etc.
Dar nu poti intreba "daca ai de gand ceva serios cu mine".
Asta e o intrebare care ar trebui sa angajeze o promisiune de viitor. Si asa ceva nu se face. Mai ales din partea unui barbat.
Pe mine m-ar face sa ma gandesc de doua ori daca mai ies sau nu cu tipul respectiv.

| Afagdsba explică (pentru AdinaanidA):

Prea tarziu, a zis ceva de genul: ''daca va fi ceva intre noi''
E clar rolling on the floor
Multumesc tuturor ca v-ati pierdut timpul cu aceasta postare cancer. Nu o sa mai pun intrebari de-astea stupide in viata mea, serios =)