| anonim_4396 a întrebat:

Am iubit, e foarte intelegator si dragostos. Ma iubeste foarte mult. Si eu il iubesc. Dar cand imi aduc aminte de un baiat din trecut, nu-mi mai sta gandul la nimic altceva decat la acel baiat. Si parca imi e dor de el. Nu stiu ce sa fac si in primul rand nu stiu ce ar trebui sa insemne asta. Poate ma puteti ajuta voi.

Răspuns Câştigător
| Vix999 a răspuns:

A fost cineva mai special pentru tine, chiar daca a durat 3 saptamani relatia.
Nu il iubesti pe acel baiat ci doar poate simti ca nu ai avut o incheiere cu el. Poate v-ati despartit aiurea.
Stai calma si nu face valuri degeaba.
Si incearca sa nu te mai gandesti la el.
Sau daca te ajuta cauta-l si vorbeste cu el. Te asigur ca te vei intreba : ce naiba aveam eu de stateam cu gandul la el?
Ceva in tine are o curiozitate legata de el, atata tot.

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Posibil sa mai ai sentimente pentru acel baiat

| Adry05 a răspuns:

Înseamnă că încă nu te-ai vindecat complet de o relaţie anterioară, şi ai intrat prea repede în una nouă. Încearcă totuşi să te desprinzi de amintiri, şi să te concentrezi pe relaţia din prezet, că pare una ok.

| papusica987 a răspuns:

Cred ca nu stii ce inseamna sa iubesti.
cum poti sa spui ca te gandesti la altul daca iti iubesti prietenul?
ori il uiti pe baiatul ala ori te desparti de prietenul tau si incerci ceva cu el.
e simpluhappy

| Love4Music a răspuns:

Ai un iubit, privete in viitor dar daca ti se pare prea mare viitorul macar in prezent.

| roxaa15 a răspuns:

Poate ar trebui sa lasi trecutul in spate si sa -ti vezi de ce ai acum

| DaniAdrian a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa-l iubesti pe cel de acum si sa lasi trecutu in urma, traieste clipa.

| eevvaa a răspuns:

Sunt cam aceeasi situatie si te inteleg ce sentimente simti acum.Dar eu cred ca cel mai bine este sa lasi timpu sa treaca si toate se vor aranja de la sine.

| Eusiatat01 a răspuns:

Sa va dau mai multe detalii. Cu acel baiat nu am stat decat 3 saptamani. Ar trebui sa fi fost uitat de muult timp. Si probabil in prezent, doar sa ma chinui sa-mi aduc aminte numele lui. Dar nu e asa. Mi-a ramas tiparit in minte...

| CosminutzaAdee a răspuns:

Trebuie sa te gandesti bine! Tu sigur mai ti la acel baiat daca te gandesti atata.Asculta-ti inimahappy.

| Malinass a răspuns:

Da, iti lipseste happy!
In primul rand " ascultati inima " stiu ca e absurd ceea ce zis eu aici, si deloc usor. dar chiar asta trebuie sa faci happy.
Alege ceea ce simti tu! nu te gandi la iubitul tau ca o sa sufere. si tu sa stai cu el din mila. nu merita, daca tu iubesti acele clipe cu acel baiat din trecut.
Invita-l pe iubitul tau undeva si spune-i ce se intampla. veti ramane prieteni, si sunt singura ca te va intelege!
Atata timp cat te iubeste nu poate decat sa te lase sa fii fercita cu cel pe care il iubesti.
Sau poate, face doar o pauza. ca sa iti stii sentimentele. sa stii ce si cum. sa iesi din confuzia asta.
Bafta :*!