| anonim_4396 a întrebat:

Am iubit un baiat, cu care am fost impr 1 an sadera si prima mea dragoste. D 9 luni ne-am despartit.De atunci am cunoscut baieti foarte de treaba, cxu care ma intelegeam super si unii mi-au cerut prietenia dar i-am refuzat din motiv ca nu pot sa-i iubesc nici macar nu ii palceamsad. Doar cu unul am fost impr 1 saptamana deoarece nicid e el nu m-am putut indragostii... pur si simplu nu mai stiu ce sa fac. Oare asa va fi mereu de acum incolo?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu va fi asa tot timpul, dar trebuie sa-ti dai o vreme sa te vindeci. In general durea 2-3 ani sa-ti revii dupa o iubire adevarata, sa poti iubi din nou. Daca incerci sa scurtezi fortat perioada, vei reusi doar sa o prelungesti cine stie cat.

| monyk a răspuns:

Buna, nu va fi asa...lasa timpul sa vindece toate ranile, poat einca nu ai intalnit persoana potrivita, persoana care sa te faca sa sitmi fiorii iubirii dar acea persoana poate e mai aproape de tine decat crezi; prima dragoste nu se uita niciodata, dar asta nu inseamna ca nu vei mai iubi pe nimeni, nu inseamna ca daca a fost primul trebuie sa fie si ultimul.
Incearca sa lasi de tot trecutul in urma, sa incerci sa uiti complet de fostul tau prieten.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

N-o sa fie mereu asa; ia o pauza si nu mai iesi cu nimeni. Abia cand o sa te simti pregatita vei vrea sa stai cu un altul din propia initiativa!

| MikyMi a răspuns:

Nu cred!
Dar de ce nu te impaci cu marea ta dragoste? Baieti or mai fi destui dar daca u il vrei pe primul, cu primul trebuie sa fii...si la mine a fo la fel, am fo cu primul ne-am despartit dupa care ne-am regasit si amandoi eram singuri ne-am reimpacat iar acum suntem sot si sotie!

| Lorelai a răspuns:

Trebuie sa incerci sa te detasezi, sunt multi baieti care au calitati sunt mult mai buni decat fostul tau prieten. Trebuie sa iti mai dai o sansa, vei iubi din nou, crede-ma. Incearca sa uiti... majoritatea trecem prin asa ceva si supravietuim si chiar iubim din nou mult mai profund. Bafta!

| Julieღ a răspuns:

Nu.nu va fi asa mereu.Tot timpul se sufera dupa o despartire dar durerea pana la urma trece.Momentan pe tine inca te doare si de asta nu reusesti sa mergi mai departe. Dupa mine ar trebui sa iei o pauza si sa nu te mai gandesti...si cand o sa te astepti mai putin o sa cunosti pe altcineva care o sa te faca sa iubesti din nou.Succes si fii tare!happy

| Simonaaaaaaaa a răspuns:

Sigur ca nu! stai linistita va veni si baiatul care ti va suci mintile, am patit-o si eu la felhappy trebuie te mai lasi purtata de valhappy, dar ai grija sa nu te ineci. nu ai de unde sti c iti rezerva viitorul
succes:*