| ajerkemnd a întrebat:

Am luat 3 pastile de a doua zi in decurs de 4 zile. luna trecuta mi-a venit ciclul dar luna asta nu si au trecut deja 8 zile. am facut un test si este negativ. ce pot face?

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Să te prezinți la un medic ginecolog.
Ce ai făcut e inconștiență curată!

| Furnicuta000 a răspuns:

E extrem de periculos ce faci. Pastila aia e o bomba hormonala. Medicii spun ca poti chiar muri daca iei mai mult de cateva pe an si tu ai luat 3 pastile in 4 zile?

| Corina64 a răspuns:

În primul rând niciodată să nu mai iei pastile de genul intr-un timp atât de scurt pentru ca au reacții și efecte destul de urate. Menstruația ți-a fost dereglată de pastile ce conțin hormoni e normal sa ți afecteze ciclul. Daca problema persistă și menstruația nu apare mergi la doctor pentru binele tău. Încearcă data viitoare o metodă de protejare precum prezervativul decât să iei 4 pastile ce îți vor afecta sănătatea.