| ely1991 a întrebat:

Am luat marvelon 21 5 luni si nu mai vreau sa iau cat timp dupa aia sunt protejata?

Răspuns Câştigător
| mihaa a răspuns:

Stii care e treaba ca anticonceptionalelle astea? dupa intrerupere, poti ramine gravida imediat sau nu mmai poti ramine gravida o perioada de timp, acum depinde de la o persoana la alta

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Esti protejata pana in ziua ultimei pastile. Apoi protectia dispare.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu mai eşti protejată din momentul în care nu le mai iei. Vorbeşte cu medicul înainte. Nu le întrerupe în mijlocul lunii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Protecția încetează la 24 de ore de la administrarea ultimei pastile!
Pa, pa.