| anonim_4396 a întrebat:

Am luat marvelon iar de trei luni nu mai iau...problema este ca nu mi-a venit ciclul de 2 lunii, mi-am facut un test de sarcina si arata ca nu sunt gravida. voi ce pareri aveti? am mai trimis ina un mesaj de ceva timp si inca nu mi-a aprut de aceea v-am mai scris unul pentru ca am nevoie de niste raspunsuri.va pup.

Răspuns Câştigător
| otypa a răspuns:

Daca ti-ai iesit testele negative inseamna ca nu esti. dar ar trebui sa treci si pe la un control la un medic ginecolog.

2 răspunsuri:
| bubu_7778 a răspuns:

Este normal.Atata vreme cat iei anticonceptionale, ciclul tau ti se regleaza.In momentul incetarii administrarii lor organismul se deregleaza in sensul ca ciclul iti poate intarzia sau iti poate veni de 2x in aceeasi luna, mai ales daca inainte sa iei Marvelon aveai un ciclu neregulat.

| simona24 a răspuns:

Nu stiu ce varsta ai dar s'ar putea sa ai dereglari hormonale consulta un medic endocrin sau un ginecolog.