| TaeTae74 a întrebat:

Am luat pastila de a doua zi dupa 24 de ore.Postinor.Acum aproape 2 saptamani si nu mi-a aparut sangerare.Se poate sa fi ramas insarcinata?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ar trebuii sa citesti despre efecetle secundare majore pe care acea pastila le provoaca in corpl tau si sa vezi ca, menstruatia si obulatia nu-s e mai pot calcula si nici aproxima pentru urmatoarele 6-12 luni, pana organismul revine la normal si scapa de fectele devastatoare ale acelei pastile, care ramane in corp atat de m ulta vreme.
Pentru urmatoarele 6-12 luni, pentru ca nu se poate calcula ovulatia si perioada fertila ori ciclul, recomand folosirea prezervativului, la absolut fiecare partida sexuala.

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cea de-a cata zi? a ciclului menstrual, numarat fata de prima zi a ultimei menstruatii ai folosit acea pastila nenorocita? Asa cum este formulata intrebarea NU se poate intelege absolut nimic si din acest motiv NU se poate formula un raspuns, nici macar o simpla parere ori presupunere in privinta neinceperii sau a intarzierii menstruatiei. Sanatate!