| anonim_4396 a întrebat:

Am lucrat acum ceva timp la o intreprindere. Acolo, aveam 2 sefi:unul la vreo 40 si ceva de ani si celalalt, adjunct, 20 si. Cel mai in varsta avea personalitate puternica, stia sa se impuna,nu vb mult,nu prea glumea,ci era mai mult profesional. Cel tanar era comod,mai tolerant,arogant pe alocuri,glumet. M-a atras cel in varsta pentru personalitatea si taria lui de caracter (nu pentru bani sau fizicwinking d.p.d.v fizic nu era nici frumos nici urat. El nu era mereu cu noi, venea din cand in cand sa vada daca facem treaba. Cand il vedeam, practic imi inveselea ziua, prindeam energie si entuziasm, astfel imi faceam si treaba mai cu spor/drag. big grin Incercam sa-l impresionez si sa-i fiu pe plac iar el era multumit de mine. happy Nu s-a "dat" niciodata la mine si nici eu la el. Nu stiu daca si-a dat seama vreodata ca ma atrage pentru ca nu a schitat nici un gest si nu mi-a zis nimic, dar era un observator bun/fin in general. Credeti ca si-a dat vreodata seama? Barbati, daca ati fi fost in locul lui, voi v-ati fi dat seama?

Răspuns Câştigător
| HadesSs a răspuns:

Daca e cum l-ai descris clar nu amesteca serviciul cu relatiile amoroase, poate e chiar insurat.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Noi nu va citim mintile si cand interpretam de multe ori interpretam gresit

| Emma30555 a răspuns:

Posibil sa și fi dat seama ca îl admiri

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Chiar daca si-a dat seama, poate acasa era totul ok, si nu avea rost sa se complice. Nici tu nu ai spus cati ani ai, ori daca si tu erai fooarte tanara, e clar.
Nu toti barbatii se dau la trufandale, altii cauta femei coapte, trecute prin viata, cu care e mult mai usor.

| Emilian65 a răspuns:

Cred ca si-a dat seama ca tu esti topita dupa el dar el fiind un barbat adevarat nu a vrut sa-si destrame familia pentru tine.

| Necunoscut112 a răspuns:

Ori si-a dat seama şi nu ii pasă, ori nu si-a dat seama că nu ii pasă...

| stef87 a răspuns:

Daca e om matur cum l-ai descris, fii sigura ca isi da seama de tot ce se misca in jurul lui, insa seriozitatea unui om ca el ar trebui sa-ti spuna faptul ca exista niste limite, iar viata profesionala e cu totul altceva decat cea sentimentala. Cel mai probabil e casatorit sau orcium nu iti va permite sa-i intri in viata. Ia-ti gandul si fii profesionista.
Faptul ca e multumit de ceea ce faci nu inseamna ca te doreste ca femeie.

| Violleta2022 a răspuns:

Ce importanta are daca si-a dat seama sau nu, odata ce iti este sef si asa va trebuii sa ramana relatia asta?
Il simpatizezi sau nu, asta trebuie sa ramana parerea ta proprie si persoanala, fara sa o comunici cuiva, deoarece esti acolo sa muncesti, nu sa faci declaratii de dragoste, aluzii sau apropouri.
Ce importanta are daca seful isi da seama sau nu?
Un om inteligent, evident isi da seama, dar nu va raspunde niciodata flirtului unui anjagat, pentru ca nu-i etic si nici profesional.
Macar patronul asta este unul de admirat, ca se mentine integru si nu se deda la barfa sau glume de flirt cu angajele lui, cum fac cei fara altii, nerusinati.
Apreciaza faptul ca ai un om integru ca sef si tine-ti gura inchisa, daca vrei sa ramai angajata la el.
Este frumos sa aflii ca mai sunt oameni integrii pe lumea asta, oameni care-si respecta sotiile de acasa si care nu se deda la glume si flirturi de doi lei, cu angajatele.