| Chimilica a întrebat:

Am mari emotii cand sunt cu baiatul pe care il plac. Adica avem prieteni comuni si iesim iar atunci cand ma ia in brate si se baga in seama cu mine tremur toata. Ce pot sa fac sa scap de emotii? Si cum sa fiu mai placuta. Nu-mi spune-ti fii tu insuti, dati-mi niste idei. Funda + Vot

3 răspunsuri:
| Castiel a răspuns:

Sa fi impreuna cu el ca iubiti sau sa iti paca de altul

| missbee a răspuns:

Aww, știu. Sunt sigură că aveți puțin timp de când sunteți împreună. Adică n-ați trecut de 5 luni, e evident.

Ești emotivă, aceleași senzații le aveam și eu acum 1 an de zile când eram la început cu prietenul meu. Soluția este să ai încredere în tine, și să nu te simți stânjenită în prezența lui. Gândește-te că te-a ales pe tine pentru că te place, poate că te iubește, și asta trebuie să îți dea un sentiment de mulțumire și de mândrie, nu de jenă. Îi place când faci o glumă, când râzi, când vorbești, când ești tu. Deci nu ai motive să fii reținută.
Poartă-l ca pe un trofeu, fii în pielea ta când ești cu el pentru că el este cu tine, este al tău, deci te cunoaște și te vrea cum ești.

Eu am trecut de pragul ăsta abia în momentul în care am început să petrec mai mult timp cu el... doar noi doi. Am început să ieșim în oraș doar noi, mai mult decât cu grupul de prieteni. Pentru că astfel am început să vorbim și să îi împărtășesc, ușor și cu pași timizi la început, tot ceea ce credeam, simțeam, gândeam. Am ajuns repede să pot vorbi cu el ca și când mi-ar fi cel mai bun prieten. Pentru că asta e important într-o relație. Înainte de toate v-ați luat pentru că vă potriviți ca și caracter, ca și personalitate, și pentru că vă înțelegeți bine și aveți încredere unul în altul. Abia mai apoi apare atracția fizică.

Ca să te simți bine în pielea ta, apelează la trucuri și profită de atuurile personale... pune-te în evidență din punct de vedere fizic, ca să te poți simți în largul tău și să poți fi tu însăți.

Baftă! și multă dragoste. ^^

| effect a răspuns:

Pai e normal sa tremuri toata
Pentru ca asta e dragostea
Ai emotii,nu stii ce sa spui, incerci sa spui totul bine
Stai linistita asta e mai mult la inceput
Dupa cand te vei mai invata cu el, va fi mai bine:-)
Iubiti-va mult!:-))