| anonim_4396 a întrebat:

Am mers intr-o tabara si acolo m-am indragostit de o fata mai mare cu 1 an ca mine. Eu fac 14 ani iar ea face 15. Am petrecut momente frumose impreuna: am glumit, am adormit imbratisati si in ultima seara am stat la focul de tabara si ne-am uitat impreuna la stele si din aceste momente am inteles ca si ea ma iubeste cat de putin. Pe sfarsit i-am spus un fel de te iubesc adica i-am spus ca am 1 singur regret ca s-a terminat tabara ca n-o s-o mai vad pe ea si ea mi-a spus la fel. Dar nu o pot uita deloc si nici nu imi pot lua gandul de la ea. Am nr. ei de telefon dar nu stiu ce sa fac (stam in acelasi oras). Sa o sun si s-o invint undeva sau mai bine incer sa o uit deoarece e mai mare? (nu uitati e prima iubire ADEVARATA)

19 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Sun-o,fraierica!

| Visecolorate a răspuns:

Sun'o ce mai astepti. poti sa incepi prin a'i da un mesaj cu "Paste fericit". Si intreab'o ce mai face, intra in conversatie cu ea. Si apoi invit'o la un suc, la o plimbare prin parc. Stiu eu.thinking Nu ai nimic de pierdut. Bafta si un Paste fericit!

| TheSpecialOne a răspuns:

Sun'o... daca stati in acelasi oras care e problema?

| pufulete17 a răspuns:

Nu te supara pe mine catalin dar iubirea adevarata nu se petrece la 14 ani! si crede`ma stiu ce vbtongue ce simti tu e atractie mai mult fizica decat morala!(adica iti place cum arata decat ceea ce o defineste, comportament si ceea ce gandeste)! asta asa ca fapt diverstongue ce poti face? pai stii ca " nu tine cont de varsta distanta.etc" mna. daca ea te place (cat de putin) atunci nu vad de ce sa nu o suni(daca ti`e rusine ...nu stiu ce fel de baiat esti asa ca daca nu poti sa vb la telefon cu ea da`i un sms si cere`i id) si sa o inviti cum ai zis tu sa petreceti o mica parte din timpul vostru impreuna la un suc o inghetata o prajitura(nu stiu de unde esti tu, dar la mine e vreme frumoasa) si sa va amintiti cum a fost in tabara si asa mai departe! pe sfarsitul zilei o intrebi daca s`a simtit bine si ii spui ceea ce simti pentru ea! incerci sa nu folosesti cuvinte gen : "tu" si"esti buna"! mna cam asta este! bafta si lasa`mi un pm daca "ai dat`o pe spate"tongue toate cele bunewinking

| Andreeaa19 a răspuns:

Sun-ohappy

| JuLLiaN a răspuns:

Eu zic să o suni...

| Shinen a răspuns:

Buna!
Daca esti sigur ca si ea te iubeste (cat de putin) de ce sa nu o faci? Adica, daca nu o faci acum, mai tarziu o sa regreti.
Pa, pa si Paste Fericit! kiss

| LoL a răspuns:

¨eu spun sa o suni.decat sa traiesti cu indoaiala mai bine sa ramai cu certitudinea...restu vine de la sine... funda?

| Andreea357 a răspuns:

Sun-o fraiere ce mai astepti nu da cu picioru la ceva asa de frumos. invit-o undeva spune-i lucruri frumoase da fi sincer si incearca sa o faci sa rada fetele adora asta papa

| Anonymus314 a răspuns:

Prima varinta cu invitatia

| AnTiBioTic a răspuns:

Sunowinking

| EuPaulA a răspuns:

Eu spun ca ai putea sa o suni si sa va intalniti undeva(sa mergeti la film, in parc, la suc...) deoarece iubirea nu are varsta!kiss

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Are prieten crying(

| Bee123 a răspuns:

Sun'o ce mai astepti, fara incercari nu reusesti!

| Dotdotggg a răspuns:

Suno cat mai curand deoarece nu ai multe sanse daca nu o suni curand ea se va indragosti de altcineva(si ce daca daca e cu 1 an mai mare?laughing)

| 1112 a răspuns:

In dragoste nu exista varstahappy
asa ca nu vad de ce nu ai putea invitao daca ai si nr ei si, si stati in acelasi oras e minunathappy.
invit.o! tongue
nu fi timid. cu curaj.
si daca ai zis ca ti.a dat de inteles ca te place atunci va accepta
daca nu
incearca sa o uitilove struck
da eu cred ca va accepta.love struck
asa ca [ dai bice ]
bafta:*

| valykx a răspuns:

Toarna pe gat vreo 3-4 pahare de whisky, da-ti cu apa rece pe fata si sun-o. Stiu ca o sa fi facut jumate pe tine dar gandeste-te ca nu ai nimic de pierdut.Bafta!

| MichaelJosephJackson a răspuns:

Sun'o frate! Iesiti undeva va distrati. etc. De ce nu? Nu e o diferenta mare intre voi doi.

| Crystyna15 a răspuns:

Eu sunt fata si cred ca cel mai potricit ar fi sa o suni, sa vorbiti, iar la sfarsit sa o intrebi daca vrea sa iasa cu tine la un suc...sunt sigura ca iti va accepta invitatia