| eo a întrebat:

AM NEVOIE DE AJUTOR! am facut sex dupa prima zi de ciclu si a ejaculat in mine. Am ramas insarcinata sau nu? cum pot afla asta si ce trebuie sa fac sa stopez sarcina?

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sansele de a fi insarcinata sunt destul de mici, in jur de 15%. Fa-ti un test de sarcina cam la 21 de zile de la contactul sexual. Nu poti stopa sarcina, poti sa o previi facand sex protejat.

| psiholoaga a răspuns:

Ti s-a mai raspuns o data. Sau faci inca un sondaj?! E posibil sa fi ramas, da. Ia-ti teste de sarcina si verifica. In afara de avort la un cabinet de ginecologie sau planning familial, nu poti face nimic ca sa o stopezi.

| JustMeFlory a răspuns:

Trebuia sa te duci imediat sa iei de la farmacie pastila de a doua zi! sunt pentru cazuri de urgenta! du'te la farmacie si fa'ti un test de sarcina.sansele sunt mici sa fii ramas insarcinata tinand cont k a fost dupa prima zi dupa ce s-a terminat menstruatia! data viitoare informeaza'te q privrie la metode de contraceptie si nu numai!

| gabimaris a răspuns:

Ramai insarcinata daca faci sex neprotejat in perioada fertila!!! La cele mai multe dintre femei perioada fertila se afla la jumatatea distantei dintre doua sangerari menstruale! Sexul in timpul sangerarii poate favoriza instalarea unor infectii vaginale si nu numai, nu si o sarcina (desi sunt femei cu ovulatii aritmice)!

| mioara a răspuns:

Casa nu mai stati cu sufltul la gura puneti va sterilet

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vei afla peste 2 luni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la medicul de familie, daca nu vrei sa afle parintii, du-te cu o pr, sau singura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti face probleme ca nu se ramane asa usor insarcinata mai ales la ciclu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ft... oricum ai grija. da am o intrebare si eubig grin. daca intretii reletii sexuale in prima zi a menstruatie si ejaculeaza in mine pot ramane>rasp!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt sigura ca da...ami pare rau

| nuti76 a răspuns:

Dupa prima zi de ciclu nu ar trebui in mod normal sa ramai insarcinata.mult succes.

| my a răspuns:

Cel mai bine ii sa faci un test de sarcina ca sa fii cat de cat sigura...eu in fiecare luna dupa ce imi trece menstruatia imi fac cate un teste nu ii scump 8 lei sau ceva de genu...