| Safire17 a întrebat:

Am nevoie de ajutor! Am un coleg in clasa si... el ma place si tot incearca sa ma cucereasca, iar eu, la fel, doar ca niciunul dintre noi nu are curaj sa spuna "te iubesc!", ce sa fac? mentionez k avem 10 ani aman2, suntem in clasa a 4a, colegi de banca.

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La 10 ani vă arde de declarații de dragoste, la 14 ani vreți să fiți și părinți?
Stați cuminți și vedeți-vă de școală.
Pa, pa.

| TitiDrLove a răspuns:

Spune-i ca il placi.

| Marya6329 a răspuns:

Ce maaaaaaaa? cati ani aveti? voi nu stiti sa vorbiti bine, si inaca plangeti daca cineva va fura jucaria...si voi vorbiti de iubire, lasa mah filmele astea...

| rapa a răspuns (pentru Marya6329):

Da maaaaalaughing)) ce proasta esti, sunt copii e ceva normallaughing) dar tu esti mai tampita decat prevede legea ai autorizatie? de port-prostie?, acum sa revenim la problema spune-i ca il placi si incearca sa il iei in brate cand incearca si el dai liber lasa l sa te pwpe si zi odata daca te place sa... faca ce are de facuttongue

| Marya6329 a răspuns:

Ce tampiti sunt unii oamenii...rau ii sa fi prost dar mai rau ii sa nu-ti dai seamalaughing))

| KyraW a răspuns:

Nu va spuneti cuvinte mari precum "te iubesc" ca inca sunteti prea mici sa simtit asa ceva si mai tarziu ar putea sa va faca rau,deci mai bine spune-i ca-ti place de el, stati mai mult impreuna, dar nu faceti lucruri nefiresti cum ar fi sa va spuneti lucruri pe care inca nu le intelegeti

| Safire17 explică:

Bine, Kyra, dar cum, cum sa ii spun?

| aLiNtUshQa a răspuns:

Din clasa 1 `pin in a 4 m-am intilnit cu un coleg de a meu de clasa.si acum mor de ris cum ne ziceam,, te iubesc'' si cum ne era rusine sa ne sarutam.dar nu-ti fie frica si nu te rusina.zii in fata ce simti si fii fericita. oricum o sa treaca asta la voi.nu te supara, dar asta e adevarul.succes