| ANONIM_2337 a întrebat:

Am nevoie de ajutor! iubesc un baiat cu un an mai mare ca mine din spusele prietenilor comuni el ma place dar defiecare data cand il vad ma pierd si nu stiu sa-i raspund chiar la cele mai simple intrebari. pe langa ca ne vedem la scoala (dar ne ignoram complet) avem o activitate extrascolare unde e si el. dar atunci sta cu baietiii. toate prietenele mele ma tachineaza pe tema asta dar eu mereu am negat spusele lor chiar daca ma durea cand spuneam asta. mai nou s-a dat un zvon in scoala precum ca o pritena e combinata cu el dar nu am crezut zvonul dar mi-a dat de banuit ca dupa acest zvon nu prea vorbeste cu mine si sta cam mult cu el. ce sa fac? HELP. AM NEVOIE URGENTA DE AJUTORUL VOSTRU INAINTE SA FIE PREA TARZIU.

Răspuns Câştigător
| BeB3LusHa a răspuns:

Daca il placi trebuie sa fii foarte naturala.Trebuie sa arati ca nu iti pasa.chiar ca nu il placi si ca preferi pe altcineva. astfel o sa ii pese si mai mult de tine.o sa se simta invidios.o sa te placa daca reactionezi asa (((((((((((FUNDA)))))))))))plz

4 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Gura lumii...era un banc incare cica ungurul se intoarce acasa si o prinde pe sotie cu altul in pat: "istvan, ma crezi pe mine sau dai crezare ochilor tai?" asa si aici - ai incredere in el sau in ce zice lumea?
Tu ce crezi ca simte el pentru tine? Daca incearca sa te abordeze, atunci incearca sa invingi timiditatea si raspunde-i intr-un mod pozitiv.
Vezi sa nu fie doar atractie fizica, relatiile astea nu tin mult!

| anamaria_9127 a răspuns:

Du-te la el si baga-l in sema vorbeste cu el nu ie asa rau pote te ivita undeva nai de unde sa stii incerca.

| suruceanuirina a răspuns:

Stiu asa ceva mi s-a intamplat problema ca tu te pierzi nu poti sa vb cu el fi tare crede in tine, cind vb cu el fi simpla va fi greu va trebuie, el poateka vrea sa te kunoaska mai bine dar nu-i permiti asta fiindca te pierzi cand al viezi fi tare asta tot cu ce te pot ajuta

| RaIonut a răspuns:

Da draga de ce nu mergi sa vb cu el direct trebuie sa prinzi un pic de curaj daca il iubesti o so poti face du-te si intrebal daca vrea sa fie cu tine...nu trebuie sa te tot feresti ca nu are rost daca il placi mult si it doresti sa fie cu el faci oricewinkingbig grin