| anonim1928 a întrebat:

Am nevoie de ajutor. prietena mea este un addict kpop. ai de capu meu e prea mult si ma enerveaza ca tot vorbeste de cantaretii aia ai ei si ma enerveaza ca zice prea multe de ei. vrea sa se mai si mute peste cateva luni in canada sa stea acolo forever! e draguta si ma inteleg bine cu ea chiar foarte bine dar uneori chetiile astea ma deranjeaza si nu stiu ce sa fac sau daca sa ii spun.mai ales ca va pleca...nu ma incanta deloc ideea..amandoi avem 16 ani s suntem de vreo 2 luni impreuna..si mda mi-am cam neglijat prietenii din cauza asta si nu mai vreau sa ii neglijez, nu vreau sa sufar dupa ea sau ceva dupa ce pleaca.ce sa fac?

3 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Amice daca vrei sa ai reprosezi asta acum fa-o nu mai asteptat -dar oricum eu zic ca ar fi mai bine sa nu o faci -daca ea vrea sa plece macar comporta-te cat mai frumos cu ea -eu asa vad lucrurile!

| StefanMV a răspuns:

Parerea mea e sa ii spui ce te deranjeaza la ea. Asta ar fi corect. Mai ales ca ea se va muta si nu o sa va mai vedeti. Nu e o optiune sa pastrati legatura pe net sau pe tell pentru ca asta nu te va ajuta. Mai bine sa ii spui adevarul si daca iti va da dreptate si te va intelege bine, daca nu asta e.

| AnonimGirl2345 a răspuns:

Bună!
Văd că ai o problemă aici...
Eu sunt fană KPOP happy şi crede-mă, ştiu cum e.
Dacă fata pe care o iubeşti e fană KPOP,cu ce te deranjează pe tine? laughing) Adică, îi place ceva... şi tu ai pasiunile tale, nu? Tu nu o stresezi pe ea cu fotball-ul sau ce ştiu eu ce îţi place ţie? Înfine.
Dacă chiar ţii la ea, şi şi ea te iubeşte, încercaţi să puneţi la punct problema şi să vă înţelegeţi happy. FĂ-O SĂ NU PLECE!
OOOps, scuze că ţi-am răspuns aşa târziu laughing)))! E 2014 laughing)))) poate aţi rezolvat thinking
Pa pa :*.