| andreea222221 a întrebat:

Am nevoie de ajutor urgent! Sunt însărcinată, tatal copilului este fericit, totul ok, dar problema este ca eu la 18 ani am mai fost o data însărcinată, dar cu alt băiat, băiatul acela nu ma accepta, nu am facut avort, am tinut sarcina si copilul lăsat la spital a fost luat de o famile, eu nu avem nimic ca sa am grija de el. Acum problema este ca daca o sa merg la control o sa se afle ca am mai fost insarcinata? Sau sa iasă la analize ceva? Ca nu vreau sa se afle ca ma lasă sotul daca află. sad

15 răspunsuri:
| Giulia97Anna a răspuns:

Dar nu poti sa tii un astfel de secret fata de el! Trebui sa ii fi zis demult! Spune-i acum! Oricum se va afla! Si vei fi cu constiinta impacata.

| andreea222221 explică (pentru Giulia97Anna):

Nu pot sa ii spun nu Imi este deloc usor sad Măcar nu am facut avort. daca o sa-i spun o sa ma lase îmi este foarte greu sa zic pentru ca nu zic de o jucărie poate am sa ii zic cu timpul

| Giulia97Anna a răspuns (pentru andreea222221):

Da,dar tot nu poti sa ii ascunzi asa ceva....Cum te-ai simti tu daca el ti-ar ascubde faptul ca m-ai are un copil dintr-o fosta relatie?

| Necunoscut112 a răspuns:

Si daca nu ai avortat primul copil crezi ca meriti vreun premiu? Mai bine faceai avort, decat sa il abandonezi, sau mai bine te protejai, sau mai bine nu ti-o trageai cu ultimul fraier.

| andreea222221 explică (pentru Necunoscut112):

Auzi e păcat sa faci avort daca nu am avut posibilitate ce puteam sa fac va faceti toate sfinte dar ați facut avort. Stiu ca copilu este bine si este îngrijit o famile de doctori va este usor sa judecați? Nu mai rupeti voi perfectelor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sper să te caute copilul ăla peste câţiva ani sad

| kandaraki a răspuns:

Nu ii spune, vei trai toata viata in minciuna, sau spune-i si vezi reactia lui, daca te iubeste cu adevarat nu va tine cont de trecutul tau

| cristi10grei a răspuns:

Si ai de gand sa traiesti asa? toata viata in minciuna? crezi ca o sa fi fercita toata viata nu te mustra un pic constinta? ori cum se afla nu la control dar asa in vitor

| andreea222221 explică (pentru cristi10grei):

Nu pot îmi este foarte greu nu îmi este usor dar nu pot sa zic este usor sa judeci si sa zici dar nu sti cît de greu este am ales sa dau viața decat sa fac avort. Poate o sa-i zic cu timpul dar acum nu pot

| cristi10grei a răspuns (pentru andreea222221):

Eu nu te judec, daca tu crezi ca asa e bine sa ti un suflet de copil ascuns...

| Kingsley a răspuns:

Tine vorba asta minte: "Minciuna are picioare scurte".

| andreea222221 explică (pentru Kingsley):

Stiu ca este usor de zis pentru tine. Dar nu sti cît de greu este nu am ales sa fac avor am ales sa dau viața îmi este greu dar poate cu timpul o sa zic dar nu acum nu am curaj nu este usor de zis cum crezi tu.

| AndCat26 a răspuns:

Uitandu-ma pe la intrebarile. tale, si o relatie bazata numai pe minciuna. Si in continuare vrei sa minti. pana la. urma daca ar afla care e problema? Mai devreme.sau mai tarziu tot o sa afle, cat de mult te.ai feri tu. El daca te iubeste iti accepta trecutul.si nu ar avea.de.ce.sa.te lase. Poate doar ca l.ai mintit in tot acest. timp.

| andreea222221 explică (pentru AndCat26):

Unde vezi tu numai minciuni? Ce sti tu ca sti sa judeci? Nu este asa de usor sa zic nu este vorba de o jucărie nu am facut avort am trecut prin multe acum îmi este foarte greu sa zic :'( nu ma judecați gresit poate cu timpul o sa-i spun dar acum nu pot o sa ma lase si nu as vrea sa rămîn singura. Vă este usor sa ziceți dar nu stiti cît de greu este

| Rob3rt97 a răspuns:

In analize nu o sa iasa, dar la control medicul isi va da seama la control... Ce poti face este sa vorbesti cu el dinainte si sa ii explici situatia astfel cand o sa mergi cu tatal sa nu ii spuna despre asta.