| anonim_4396 a întrebat:

AM NEVOIE DE AJUTORUL VOSTRU URGENT Buna.sunt cu prietenul meu de peste 1an. m-am culcat cu el, dar nu prea ma descurc in pat.sunt timida si nu il pot lasa sa ma vada goala.il pun mereu sa stinga lumina.nu-mi place sa stau deasupra si nici sa incerc pozitii noi.de ce trebuie sa fiu asa plictisitoare? mi-e frica sa nu se plictiseasca de mine.nu mi-a reprosat niciodata insa il cunosc si stiu ca ar vrea ceva nou. e mai mare cu 3 ani decat mine si ne iubim foarte mult dar eu sunt mai rusinoasa si mi-e jena sa incerc lucruri noi. oare o sa i se ia de mine? nu vreau sa raman fara el doar dn cauza asta.va rog raspundeti-mi AM 17ANI

Răspuns Câştigător
| JesterRO a răspuns:

O sa se plictiseasca o data si daca nu-ti va spune in fata, se va duce la alta. In orice caz e nasol.
Sa stii ca viata sexuala intr-o relatie (lunga mai ales) este vitala. Nu esti singura fata care are complexe de genul, insa gandul ca el te iubeste mult nu ar trebui sa alimenteze complexul, ci dimpotriva, sa-i puna capat. Sunt foarte sigur ca el se roaga de tine sa fii naturala si tu esti incapatanata de fiecare data.
Atata timp cat esti cu el, nu ar trebui sa iti fie teama, in special de asa ceva. Daca chiar vrei un motiv pentru care n-ar trebui sa-ti fie jena, uite mai multe: te iubeste pentru cine esti; ne-am nascut goi; ce mi se pare anormal e sa purtam asa de multe haine, ca o a doua sau a treia piele; corpul poate fi folosit ca o arma a seductiei, de ce nu il folosesti pentru un scop bun? etc.
Propune tu ceva nou data viitoare, dupa bunul plac. Sau uite ceva amuzant.stati fata in fata si dezbracati-va IN ACELASI TIMP de bluza, tricou, ciorapi, lenjerie intima, apoi vezi ce se intampla smug Va fi un pas inainte si pun pariu ca n-o sa regreti.

16 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Pey e si normal sa fi mai stingherita la inceut.Era bine ca inainte de a trece la sex sa fi 'facut cunostinta' cu trupurile voastre o perioada mai lunga, ca sa nu apara timiditatea asta! Eu zic ca o sa iti treaca.Fi indrazneata si arata-i cine-i sefultongue

| westside a răspuns:

Pai nu mai fi asa timida... doar sunteti decat voi 2 in momentul acelahappy incerca ceva nou ca pana acum nimeni nu cred ca a murit laughing
app: tare rau faza cu stinsu lumini laughing :X

| mihaa a răspuns:

Noi, nu avem cum sa te ajutam, asta tine de tine, trebuie sa nu mai fii asa rusinoasa, si atunci cand esti cu iubitul tau, trebuie sa gandesti asa:sa incercii sa-l faci pe el fericit, in speranta ca si el gandeste acest lucru si inca ceva, daca faceti dragoste incearca si ceva, deoreace, tot acceasi pozitie, la 1 moment dat devine plictisitor, bafta

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cauta si vizioneaza filmul "9 saptamani si jumatate", cu Mickey Rourke si blonda aia... na, ca am un lapsus! - din No merci! - Kim Basinger!
Lasa totusi un strop de lumina, pentru ca umbrele si curbele corpului feminin au un farmec aparte, de care e pacat sa il frustrezi pe prietenul tau!
Totul trebuie sa vina din tine! Nu poate sta cineva langa tine si sa-ti spuna cum sa stai si ce sa faci! Comunicati sincer si cu intelegere si umor, altfel, monotonia poate strica totul!
Si tu ai acelasi drept la initiativa de a schimba pozitia, ritmul, locul, stilul, etc, etc...
Curaj si successE!
Merita!

| Dizzydizz a răspuns:

Hey
si eu sunt la fel cu intunericul
Dar numai ca la noi nu s a ajuns la sex
blushing
Pai ai timp
Vorbeste cu el si intreaba l daca e ok asa cum esti

| catthshshshs a răspuns:

Si eu am patit la fel, mai ales prima data.Si cred ca e si normal. Dar nu are de ce sa iti fie rusine. Daca tu il iubesti si el te iubeste, nu ai de ce sa fii timida.Incearca sa vorbesti cu el despre asta, conteaza enorm de mult comunicarea dintre voi daca aveti relatii sexuale.Crede-ma ca are efect.
Gandeste-te ca ce faceti voi acolo stiti doar voi doi si trebuie sa va obisnuiti unul cu celalalt.Trebuie doar sa ai mai mult curaj.Si nu te mai gandi atat de mult ce crede el despre tine cand esti goala. Tu crezi ca el sta sa se gandeasca daca ai 90-60-90 cand se simte infierbintat?! In niciun caz.Lui cum de nu ii e rusine sa stea gol in fata ta? Ti-ai pus intrebarea asta? Succeswinking

| Mihaiii a răspuns:

Buna! In primul rand te felicit si sper sa ramaneti mult timp impreuna.In primul rand aveti deja peste 1 an, deci deja poate fi vorba de iubire, incedere ( daca relatia a rezistat atat de mult ). Fii rabdatoare caci fiecare lucru se invata, nu poti sa-l faci perfect din prima, cat despre ca nu il poti lasa sa te vada goala...incepe mai intai cu lenjeria intima, faceti petting! El in boxeri tu in chiloti si sutien... iar in timp vei prinde curaj sa te dezbraci si goala goala! Cat despre lumina, puteti lasa o veioza aprinsa sau daca aveti spoturi din aleathinking sau cum se zice, putetisa le reglati la lumina slaba. Faceti totul placut ca sa va simtiti bine! Daca tu vei continua in ritmul pe care l-ai folosit pana acum, el se va plictisi sa stea cu tine, si pana probabil la urma va ve-ti desparti. Probabil in curand vor aparea discutii pe tema asta, si poti sa ii spui clar ca nu prea te pricepi "in pat" si ca esti cam rusinoasa, impreuna ve-ti trece si peste asta!

Sper ca ti-am fost de folos, succes :*!

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil e legat de faptul ca esti prea mica pentru sex, nepregatita fizic si psihic si organismul tau te atentioneaza legat de asta. Va trece, cu timpul, mai ales daca partenerul tau e intelegator si dispus sa te invete, sa experimenteze cu tine.

| SlobodLaGura a răspuns:

"Sunt timid, dar ma tratez" Cauta si tu ceva care sa te ajute sa scapi de jena. sa te dezinhibe, gen: alcool etc etc. *Invatam minorii la prostii!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vorbeste cu el si spune-i de ce tii frica... el te va ajuta!

| Alina a răspuns:

Daca ai decis sa faci pasul asta cred ca ti-ai asumat niste responsabilitati si ai considerat ca esti suficient de matura pentru asta... daca stii ca "vrea ceva nou" ofera-i si nu mai fi "timida" atata timp cat nimeni nu te-a obligat sa te culci cu el oh go on ah, si nu te mai subaprecia, pentru ca mai rau faci... tine minte ca fiecare e special si frumos in felul sauhappysucces

| magicp a răspuns:

Ai putea face un efort, sa incerci si alte pozitii noi, iar cu timpul o sa se risipeasca "jena". Ar trebui sa vorbesti si cu el sa ii explici cum sta treaba. Nu vreau sa te sperii da monotonia din "dormitor" e una din cauzele principale ale despartirilor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Experimentati. vorbeste cu el.

| clawdya_8655 a răspuns:

Daca te iubeste cu adevarat n are de ce sa ti fie frica. daca pana acum nu ti a zis nimic inseamna ca ii place asa cum esti, parerea mea.nu ar trebui sa faci nimic, el ar trebui sa se schimbe putin.ar trebui sa te inteleaga.si cred ca te intelege de indata ce nu ti a zis nimic pana acum. pup

| psihox a răspuns:

Nu va cunoasteti suficient indeajuns unul pe altul. Cum ati reactiona intr-o asa situatie si dupa casatorie? Ca doi straini, fu scris raspunsul. Ce veti lucra dupa serviciile voastre?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai bine ii propui tu ceva nou. Poti alege cateva pozitii de care nici el nu a auzit cu siguranta :) http://www.cinema8.ro/......-dragoste/