| Mirunasavu346 a întrebat:

AM NEVOIE DE DE RASPUNSURI CAT MAI MULTE.AM LUAT ESCAPELLE LA 18 ORE DUPA RUPEREA PREZERVATIVULUI (S-A ÎNTÂMPLAT IN A 9-A ZI DE LA INCEPEREA MENSTRUATIEI) menstruația a venit pe 24 si s-a terminat pe 28-29 si incidentul s-a întâmplat pe 4.Imi e frica rau de tot si ma dor sfarcurile... e posibila o sarcina?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este posibila.
Escapelle vine cu o marja de eroare de 5-6%, fiind ajutatoare in procent de 94-95% in prima ora cand este luata.
Dupa 18 ore deja scade la jumatate si sunt situatii cand corpul femeii nu poate procesa acea pastila, dar asta nu-ti poate spune nimeni la acest moment (daca a functionat pentru tine sau nu)
Sa stii ca nu te ajuta cu nimic sa-ti induci atata sters si sa pui aceeasi intrebarea de zeci de ori pe forum.
Calmeaza-te si asteapta sa treaca timpul, ca-i imposibil sa mai poti schimba ceva acum.

| Madaxo97 a răspuns:

Eu zic că nu ești gravida 99% sigur, a noua zi de la prima zi de sângerare nu erai la ovulație, care e abia în ziua 14, dacă ai luat pastila în ziua 10 e ok și nu prea ai cum să rămâi gravidă, pentru că îți va întârzia ovulația, nu îți face griji. Toate simptomele pe care le ai tu acum sunt ori că în sfârșit ovulezi, ori mai e puțin și îți vine ciclu, ori sunt efecte adverse de la pastilă.

| Mirunasavu346 explică (pentru Madaxo97):

Cred ca sunt la ovulatie deoarece cand m-am dus la baie aveam foarte mul lichid transparent care se întinde

| just4ubr2015 a răspuns:

Esti gravida 99% felicitari mami

| Mirunasavu346 explică (pentru just4ubr2015):

Mda mulțumesc de răspuns