| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de niste pareri pentru ca nu stiu ce sa cred. am cunoscut un baiat acum 8 zile si ne-am combinat dupa a2-a zi. Tipul e foarte dragut cu mine si atent doar ca el s-a despartit acum 2 luni de prietena lui cu care a stat aproape 4 ani si posibil de asta mama lui a vrut sa ma cunoasca, ca fiul ei sa nu mai treaca prin dezamagiri [ tipa il insela mereu], doar ca mie mi se pare ca totul sa petrecut mult prea repede.adica dupa 3 zile m-a dus la el acasa iar in seara asta [dupa 7 zile] mi-a dat un mesaj in care mi-a spus " nb si tie, te iubesc." Acuma eu nu stiu ce sa cred. inca o mai iubeste pe fosta si incearca sa ma "transforme" pe mine in ea, imaginandu.si ca e inca cu ea?! Pt ca altfel, nu vad cum ai putea sa iubesti o persoana dupa 7 zile. o persoana pe care nu o cunosti, nu sti nici macar ce filme ii plac. va rog ajutati-ma cu o parere

Răspuns Câştigător
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Imi place cum gandesti si s-ar putea sa ai dreptate. A stat cu acea fata 4 ani de zile, nu 4 luni, nu 4 zile! Deci e ceva. El nu mai poate lua o relatie de la inceput, in mintea lui el continua acea relatie dar cu tine. O vede pe fosta lui in tine.De aceea a si grabit lucrurile. Tu trebuie sa il faci sa vada viata altfel,pentru ca el a ramas undeva blocat in trecut. Trebuie sa ii spui sa o ia mai usurel,pentru ca va cunoasteti doar de cateva zile. Nu te poate iubi dupa cateva zile.Da nimic de zis, este frumos ca ti-a spus "te iubesc",dar parca nu e din suflet. Sau mai bine zis este din suflet,dar parca nu e pentru tine acel te iubesc. Nu este bine ce face, trebuie sa il trezesti cumva la realitate, pentru ca veti suferi amandoi.El acum isi continua, in capul lui, isi continua relatia de 4 ani, nu o mai ia de la inceput! Nu stie ce sa faca, cum sa faca. De aceea trebuie tu sa faci ceva.Bafta multa iti doresc!:* Si un an nou fericit :*

| meduzza a răspuns (pentru LaLaLaLoveAlex):

Multumesc mult! un an nou fericit si tie:*:*

2 răspunsuri:
| Lօllipop a răspuns:

Pai sigur ca se poate indragosti. in cazul meu asa a fost. Meduzza pune-l la o incercare sau chiar la mai multe si vezi ce da din el. daca ai sansa poti sa-l faci si gelos un pic. Sper ca te-am ajutat.( fundita?)